KOSMETYKI Życie z alergią

Kosmetyki mineralne bezpieczne dla alergika

Kosmetyki mineralne bezpieczne dla alergika

Kosmetyki mineralne dopiero zadomawiają się na polskim rynku, ale już mają sporą liczbę wielbicielek. Coraz więcej preparatów różnych firm i marek pojawia się w sklepach. Opakowania kuszą klientów obietnicą dobrodziejstwa tych niezwykłych specyfików.

– A gdy ktoś raz spróbuje wykonać make-up kosmetykami mineralnymi i porówna go ze zwykłymi kosmetykami, już nigdy nie powróci do starych zwyczajów – przekonują miłośnicy mineralnych kosmetyków.

Jak tłumaczą, makijaż mineralny jest niezwykle lekki i niewyczuwalny na twarzy. – Idealnie pokrywa niedoskonałości i jest bardzo trwały – dodają.

Kosmetyki mineralne bezpieczne dla alergika

Tajemnica mineralnych kosmetyków

Sekret mineralnych kosmetyków tkwi w odpowiednich mineralnych pigmentach, które wchodzą w skład tych specyfików i które nadają im niepowtarzalne właściwości. Kosmetyki mineralne zostały pierwotnie stworzone z myślą o kobietach poddających się zabiegom kosmetycznym (botoks, peeling chemiczny), po których nie mogły stosować tradycyjnego makijażu.

Zwykłe kosmetyki podrażniają delikatną skórę i zatykają pory. Natomiast kosmetyki mineralne mają całkowicie naturalny, bardzo delikatny skład, nie wpływający negatywnie na cerę.

Ich stosowanie wręcz pomaga w regeneracji po zabiegu, dzięki obecności tlenku cynku. Gdy wszystkie możliwości kosmetyków mineralnych wyszły na jaw, grono ich klientek znacznie się poszerzyło.

Teraz cudowne minerały zawojowały już niemal cały świat!

Mineralne kosmetyki nie powodują podrażnień

Kosmetyki mineralne nie wywołują podrażnień, ani reakcji alergicznych. Nie wysuszają skóry i nie zatykają porów. Doskonale kryją niedoskonałości, a przy tym leczą je, chronią też przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Przyspieszają regenerację naskórka. Są idealne dla osób z problemami skórnymi – trądzikiem, niedoskonałościami, o skórze wrażliwej i alergicznej, z atopowym zapaleniem skóry czy po operacjach. Co ciekawe – w makijażu mineralnym można nawet pływać, ponieważ kosmetyki są wodoodporne.

Mają również nieograniczony termin przydatności, gdyż minerały nie psują się i nie rozkładają. Kosmetyki mineralne to rewolucja na rynku kosmetycznym.

Są wspaniałą alternatywą dla osób o problematycznej cerze oraz dla wszystkich tych, którzy cenią sobie naturę i naturalność.

Monika Witczak