NAJNOWSZE Życie z alergią

Kosmetyki hipoalergiczne

kosmetyki-hipoalergiczne

Na półkach drogerii i aptek nie brakuje produktów kosmetycznych. Znajdziemy tam również kosmetyki hipoalergiczne – czym różnią się od innych?

Świat kosmetyków

Spoglądając na półki w drogerii można się zagubić. Ilość produktów jest tak duża, że często nie wiemy, który krem czy podkład wybrać. Nic dziwnego, marki kosmetyczne prześcigają się w nowych rozwiązaniach, opakowaniach i oczywiście cenach. Wszystko dla konsumenta. W sklepach kosmetycznych znajdziemy produkty dla każdego rodzaju cery. Sucha, tłusta czy wrażliwa – wybór jest ogromny.

Kosmetyki hipoalergiczne

Drogerie i apteki oferują także produkty dla alergików. Kosmetyki hipoalergiczne różnią się od tych tradycyjnych przede wszystkim składem. Zawierają niewielkie ilości składników drażniących, lub są ich całkowicie pozbawione. Raczej nie znajdziemy w nich alkoholu czy substancji zapachowych, które mogą podrażniać wrażliwą skórę twarzy i całego ciała. Takie preparaty są łagodniejsze do skóry alergicznej, co daje poczucie większego bezpieczeństwa i komfortu podczas ich stosowania. Kosmetyki hipoalergiczne idealnie sprawdzają się u posiadaczy skóry wrażliwej i wysuszonej. Odbudowują naskórek i nawilżają. Zanim trafią na sklepowe półki są poddawane licznym testom. Zazwyczaj są droższe niż te zwykłe, ale jeśli borykamy się z problematyczną cerą alergiczną, warto po nie sięgnąć. Z pewnością odczujemy różnicę na własnej skórze.

Kosmetyki hipoalergiczne – kolorowe i pielęgnacyjne

hipoalergiczne

Wśród kosmetyków hipoalergicznych znajdziemy zarówno takie, którymi wykonamy makijaż oraz te, służące do pielęgnacji naszego ciała. Coraz więcej znanych marek makijażowych wprowadza do sprzedaży całe linie produktów dla alergików. Dzięki temu, kobiety z wrażliwą cerą, mogą cieszyć się makijażem, bez obaw o zaczerwienienie czy łzawienie oczu. Kosmetyków do pielęgnacji również nie brakuje. Kremy, toniki, mydła, balsamy czy żele pod prysznic i do higieny intymnej. Tego typu produkty mają krótki skład i nie zawierają zbędnych barwników czy substancji drażniących. Hipoalergiczne produkty są przygotowywane z myślą o dzieciach i dorosłych. Wystarczy poszukać w dobrych sklepach właściwych kosmetyków.

Kosmetyki hipoalergiczne mają inny skład niż te zwykłe i wyższą cenę ale przede wszystkim cechują się większym bezpieczeństwem dla skóry alergicznej. Ich łagodne działanie ukoi podrażnienia i spowoduje poprawę stanu skóry. Z odpowiednimi produktami, będziemy mogli zapewnić ciału dostateczną pielęgnację. Sprawdzajmy zatem skład kosmetyków i szukajmy takich, które będą spełniały nasze wszelkie oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *