KOSMETYKI Życie z alergią

Kosmetyki dla dzieci na zimę

kosmetyki

Skóra dziecka nie jest w pełni wykształcona. Wymaga więc znacznie lepszej i większej ochrony, szczególnie podczas chłodnych pór roku. Jakie kosmetyki dla dzieci powinniśmy stosować zimą?

Skóra czyli ochrona

Do piątego roku życia dziecka skóra się rozwija. Ten czas jest więc okresem, kiedy bariera ochronna nie jest w pełni wykształcona. Pielęgnacja jest nieunikniona. Delikatna skóra musi być odpowiednio traktowana. Nie tylko warunki atmosferyczne jak mróz czy śnieg zagrażają skórze. Wśród czynników wyróżniają się także różne grzyby, bakterie czy zakażenia. Skórę dziecka łatwo podrażnić, dlatego stosowanie odpowiednich kosmetyków jest konieczne dla jej ochrony i zdrowia.

Kosmetyki dla dzieci

Zima to trudna pora roku, ponieważ temperatura spada poniżej zera, pojawiają się opady śniegu i chłodne powietrze. Zmienia się także wilgotność powietrza. Przebywamy w suchych i ogrzewanych pomieszczeniach co także wpływa na skórę dziecka. Niezwykle ważne jest więc nawilżenie ciała. Suche powietrze wysusza skórę, przez co staje się szorstka i skłonna do podrażnień. Kremy natłuszczające i nawilżające to obowiązkowe produkty do zimowej pielęgnacji dla dzieci. Takie kosmetyki powinny mieć odpowiednie certyfikaty i atesty, dzięki którym mamy pewność o ich bezpieczeństwie. Przetestowane dermatologicznie produkty oraz te hipoalergiczne mogą być stosowane przez alergików. Warto jednak dokładnie sprawdzać ich skład, aby uniknąć ewentualnych reakcji skórnych. Kosmetyki wybieramy zgodnie z wiekiem dziecka i rodzajem jego skóry.

Skład kosmetyków na zimę

Kosmetyki dla dzieci na zimę nie mogą zawierać w swoim składzie wody, która może wywołać dodatkowe podrażnienia po przebywaniu na świeżym powietrzu. Właściwym i znanym produktem na zimę będzie maść z witaminą A. Dostaniemy ją w każdej aptece i sklepie kosmetycznym. Do pielęgnacji skóry dziecka warto także używać wazeliny czy specjalnych maści kosmetycznych lub cholesterolowych. Takie specyfiki dostaniemy w aptekach, które same przygotowują leki. W zimie nie możemy zapomnieć o filtrze przeciwsłonecznym. Preparaty powinny zawitać filtr UV, który ochroni malucha przed słońcem. W górach pamiętajmy o filtrach z wartością 30-40. W mieście wystarczy nam kosmetyk z filtrem oznaczonym 15 lub 20.

Stosowanie

pielęgnacja skóry

Kosmetyki przeciwsłoneczne aplikujemy tak często, jak wymaga tego skóra dziecka i dana pogoda. Produkty chroniące przed zimnem nakładamy na skórę 30 minut przed wyjściem z domu. Najbardziej podatne na działanie mrozu są wszystkie odstające części ciała takie jak nos, policzki, uszy czy palce. Usta także warto chronić, stosując pomadkę ochronną. Dzięki takiej pielęgnacji skóra dziecka pozostanie dobrze nawilżona i zabezpieczona przed wszelkim mrozem. Zapomnimy więc o podrażnieniach i będziemy cieszyć się czasem spędzonym z dzieckiem, w zimowym klimacie.

Katarzyna Antos