Życie z alergią

Koronawirus nie wybiera

Koronawirus nie wybiera

Do niedawna wiele osób lekceważyło koronawirusa. Panowało powszechne przekonanie, że dużo gorszy jest wirus grypy. Uważano też, że dzieci to bezobjawowi nosiciele koronawirusa, a ludzie starsi zawsze umierają z powodu zakażenia. Tymczasem fakty pokazują, że koronawirus nie wybiera.

Kilkuletnia dziewczynka zakażona koronawirusem

W powiecie krotoszyńskim wykryto koronawirusa u kilkuletniej dziewczynki. Pozostawała ona pod opieką dziadków. Dziadek udał się do przychodni, gdzie miał kontakt ze swoim kolegą. Kilkanaście dni później kolega zmarł i wykryto u niego koronawirusa, dziewczynka dostała lekkiego kataru, zachorowała także babcia, jednak dziadkowi nic się nie stało. Przykład ten pokazuje, że rozprzestrzeniać koronawirusa może także osoba niezakażona, która miała kontakt z osobą chorą. Wystarczy, że nie umyje ona rąk, a poda brudnymi dłońmi coś swoim bliskim. Nie wiemy, jak dokładnie wyglądała sytuacja w tej rodzinie, ale warto mieć na uwadze, że nie każda osoba starsza zachoruje mimo kontaktu z koronawirusem. Natomiast dziecko może się zarazić, choć do niedawna uchodziło za bezobjawowego nosiciela.

Nawet mieszkając z osobą zakażoną, nie musisz zachorować

Nie zawsze wirus jest tak zjadliwy, jak mogłoby się wydawać. Pod Strzelcami Opolskimi mieszka małżeństwo seniorów. Mężczyzna zaraził się koronawirusem od swojego syna, który był na nartach w Austrii. Po upływie 14 dni w jego organizmie wciąż występuje aktywna postać koronawirusa. Co ciekawe, jego żona nie zakaziła się tym groźnym patogenem.

Premier Wielkiej Brytanii zakażony koronawirusem

Premier Wielkiej Brytanii, który dość długo bagatelizował zagrożenie koronawirusem, także jest nim zakażony. Nie pomogło wysokie stanowisko i zasoby finansowe. Kontakt z innymi ludźmi okazał się niebezpieczny. Przypomnijmy, że wcześniej koronawirusa stwierdzono u wiceminister zdrowia w brytyjskim żonie, z którą premier miał kontakt podczas rządowego przyjęcia w Dniu Kobiet.

Książę Karol zakażony koronawirusem

Nosicielem koronawirusa jest też książę Karol, następca brytyjskiej monarchii. Choć ta stara się izolować od społeczeństwa, to jednak korzysta z usług służby. Książę Karol nie jest już najmłodszy.

W Wielkiej Brytanii zmarł 13-latek zakażony koronawirusem

W Wielkiej Brytanii zmarł 13-latek zakażony koronawirusem. W Polsce wczoraj media informowały o zgonie pracownika ministerstwa sprawiedliwości zakażonego koronawirusem. Miał 37 lat. Jak widać, młody wiek nie chroni przed koronawirusem i jego powikłaniami. Natomiast starszy wiek nie zawsze jest równoznaczny z zakażeniem. Wiele zależy od odporności organizmu, obecnych w nim receptorów oraz typu koronawirusa, z którym mamy do czynienia. Najgroźniejsza jest chińska, czysta postać COVID-19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *