Życie z alergią

Komu pasuje rozmiar uniwersalny?

Komu pasuje rozmiar uniwersalny

Rozmiar uniwersalny wydaje się rozwiązaniem idealnym dla każdego. Skoro jest uniwersalny, to powinien pasować każdej z nas. Nic bardziej mylnego. Zakup ubrań w rozmiarze uniwersalnym przez internet lub na targu to spore ryzyko. Komu pasuje rozmiar uniwersalny?

Ubrania w rozmiarze uniwersalnym wymagają mierzenia

Wszystko jest okej, dopóki masz dostęp do przymierzalni. Wtedy na miejscu weryfikujesz, czy dana rzecz dobrze na tobie leży. Nie kupujesz jej, gdy pojawiają się jakieś zastrzeżenia. Niestety, rozmiar uniwersalny upodobali sobie Włosi, a ich ubrania często są dystrybuowane w sklepach online oraz na targach. Wypadają korzystnie pod względem ceny i jakości. Niemniej rozmiar uniwersalny nie pasuje każdej z nas.

Rozmiary uniwersalne nie dla drobnych kobiet

Jeśli nosisz rozmiar 34, naprawdę rzadko będziesz dobrze wyglądać w rozmiarze uniwersalnym. Chyba że trafisz na rzecz, która jest mała, ale rozciągliwa. Wówczas  po prostu nie będzie się na tobie rozciągać. U kogoś o większym rozmiarze rozciągnie się, dostosowując do jego rozmiarów. Niestety, drobne kobiety zazwyczaj źle wyglądają w rozmiarze uniwersalnym. Do większości kreacji potrzeby jest większy biust i pupa. Poza tym ubrania w rozmiarze uniwersalnym, pomijając te rozciągliwe i na gumce, z reguły są bezkształtne.

Im jesteś drobniejsza, tym bardziej potrzebujesz gumki w pasie i regulacji w biuście

Rozmiar uniwersalny lepiej sprawdzi się u kobiet  w rozmiarze 40 wzwyż, ponieważ wówczas większe ubranie zwyczajnie lepiej się układa. Jeśli nosisz 36-38, celuj w ubrania, które mają gumkę w pasie, regulację na wysokości biustu. Inaczej będziesz wyglądać w nich bezkształtnie.

Unikaj bezkształtnych płacht

Rozmiar uniwersalny to coraz częściej dwa zszyte prześcieradła z otworami na ręce i głowę. Są to naprawdę duże rzeczy, które możesz związać paskiem w celu nadania im odpowiedniego kształtu. Niestety, to rozwiązanie ma pewną istotną wadę. Gdzieś zawsze powstanie garb, coś zacznie się brzydko odginać.  A przecież nie chcemy wyglądać byle jak.  Nie po to kupujemy ubrania.

Podsumowując, rozmiar uniwersalny teoretycznie jest dla każdego, w praktyce mało kto w nim dobrze wygląda.  To dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży oraz pań, które najlepiej czują się w luźnych krojach bez wyraźnie zarysowanego kształtu. Po rozmiar uniwersalny można sięgnąć w sklepie z włoską odzieżą, gdy możesz zmierzyć daną rzecz na miejscu. Nie kupuj takich rzeczy online ani na targu, gdzie brakuje przymierzalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1