Życie z alergią

Komu pasują cienie do powiek w wyraźnych kolorach?

Komu pasują cienie do powiek w wyraźnych kolorach

Czerwone i fuksjowe cienie do powiek stały się ostatnio bardzo popularne. Stanowią alternatywę dla wszechobecnych brązów, złota i miedzi. To jednak bardzo żywe barwy. Komu pasują cienie do powiek w wyraźnych kolorach?

Wyraziste cienie do powiek podkreślają zmarszczki

Wyraziste cienie do powiek pasują kobietom, które nie mają zmarszczek, a ich skóra powiek jest jędrna. Na pomarszczonej skórze tak ostre barwy będą wchodzić w załamania i w rezultacie nie osiągniemy zamierzonego efektu.

Ukryj cienie pod oczami

Wyraźne makijaże oczu lepiej wyglądają, gdy nie mamy cieni pod oczami, ewentualnie gdy dobrze je zakamuflujemy np. korektorem pod oczy.  Niestety, czerwień, fuksja czy żywy fiolet lubią wydobywać wszelkie zasinienia i intensyfikować niezdrowy wygląd okolic oczu.

Brązowa tęczówka daje szerokie pole manewru

Niewątpliwie właścicielki brązowej lub czarnej tęczówki mogą sobie pozwolić na więcej. W ich przypadku każdy kolor wygląda dobrze, w tym także pstrokaty i dość intensywny. Z niebieską czy zieloną tęczówką już nie wszystkie cienie do powiek ładnie współgrają.

Wyraziste cienie do powiek pasują zimom

Wyraziste cienie do powiek pasują zimom. One na ogół mają bladą cerę, czarne włosy i ciemne oczy, przez co mogą szaleć z kolorami. Morski, kobaltowy, czerwony, fuksjowy czy pistacjowy cień do powiek cudownie ożywia ich twarz. Nie wygląda przy tym tandetnie czy jak makijaż klauna.

Spójny makijaż

Pamiętajmy, że gdy szalejemy z makijażem oczu, musimy uważać na to, co kładziemy na usta. Gdy malujesz oczy fuksją, pomaluj nią też usta i daj jasny, cukierkowy róż na policzki. Wówczas uzyskasz bardzo spójny makijaż. Staraj się unikać czerwonych oczu i różowych ust, bo te kolory już się gryzą.

Minimalizm w ubiorze

Szaleństwo z makijażem idzie w parze z minimalizmem przy doborze biżuterii i kreacji. Postaw na prostą sukienkę w jednolitym kolorze. Załóż do niej proste, srebrne kolczyki. Nie chcesz przecież wyglądać zbyt krzykliwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *