ABC alergii LECZENIE ALERGII

Kolagen – hipoalergiczny skarb

Kolagen – hipoalergiczny skarb

Z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej kolagenu. Efekty tego są najbardziej widoczne na skórze, która staje się sucha, wiotka, a na twarzy pojawiają się zmarszczki.

Niedobór powoduje sztywność stawów, łatwiej o urazy i otarcia, rany na skórze gorzej się goją, pojawiają się kłopoty z krążeniem – stąd potrzeba zewnętrznego uzupełniania braków kolagenu.

Hipoalergiczny kolagen

To, co odróżnia preparaty kolagenowe od innych, jest ich całkowita hipoalergiczność. Niezależnie, czy spożywamy kolagen bydlęcy (obecny na przykład w żelatynie), czy rybi – mamy gwarancję, że nie wywoła żadnej niepożądanej reakcji.

Kolagen – hipoalergiczny skarb

Jest to szczególnie ważne dla osób z alergią skórną, choć muszą one uważać na pozostałe składniki preparatu. Na szczęście kosmetyki zawierające naturalny kolagen nie potrzebują właściwie w swym składzie niczego więcej, jedynie substancji rozprowadzającej i witamin.

Szczególnie ważna jest witamina C, bez której nie zajdzie w skórze synteza kolagenu. Jeżeli dany kosmetyk jej nie zawiera, warto wspomóc jego działanie zjedzeniem owocu.

Godny polecenia jest kolagen polski

Kolagen polski otrzymywany jest z ryb – jako jedyny na rynku zawiera żywe, aktywne białko, które nie tylko wypełnia komórki, ale równocześnie pobudza je do samodzielnego wytwarzania kolagenu. W ten sposób nie tylko opóźnia, ale przez jakiś czas zatrzymuje procesy starzenia.

Nieoceniona jest też jego pomoc przy walce z łupieżem, trądzikiem łojotokowm zapaleniu skóry czy przy podrażnieniach alergicznych – działa kojąco i regenerująco na skórę, nie tylko łagodząc objawy, ale równocześnie likwidując przyczynę choroby. Wyraźne efekty daje również stosowanie kolagenu w profilaktyce i leczeniu chorób krążenia, gdyż jest on naturalnym budulcem powierzchni tętnic.

To wszystko sprawia, że kolagen jest najlepszym przyjacielem naszego ciała – całkowicie bezpiecznym i dającym widoczne efekty.

Komentarze (3)

Agnieszka Zawadka

3 lata temu

Suplementuje się Kolagenem Morskim już 2 lata i zniknęły mi pajączki na nogach. Mam mniej zmarszczki, ale zauważyłam że nie strzela mi w kolanie przy zginaniu. Staw kolanowy uległ poprawę.

Jedrysek

3 lata temu

Potwierdzam, używam kolagenu od kilku miesięcy i są duże zmiany na lepsze. Skóra mocna nawilżona, bardziej elastyczna i milsza w dotyku, zaś suplement diety i wit c spowodowały uszczelnienie ścianek żylnych i zanik „pajączków” Polecam .

Basia Czarnecka

4 lata temu

Przebarwienia znikly po czterech miesiacach stosowania ,pory zmniejszyly sie zauwaźalnie nie mowìąc o gladkosci skóry ,która powala z nóg. Polecam.

Zostaw komentarz