Życie z alergią

Kim jest współczesny singiel?

współczesny singiel

Współczesny singiel wbrew pozorom nie pokrywa się z obrazem współczesnej singielki. Bardzo często obie strony różnią się podejściem do związków i postrzeganiem płci przeciwnej. Odmienne podejście z kolei utrudnia spotkanie się pośrodku drogi i nawiązanie bliższej relacji. Kim jest współczesny singiel?

Współczesny singiel boi się zobowiązań

Mężczyzna, który zdecydował się zostać singlem, bardzo często boi się zobowiązań. Może mieć za sobą trudne doświadczenia w relacjach z kobietami. Te mogły go osaczać i pozbawiać swobody wyboru. W rezultacie związek jawi mu się jako niewola. Nie brakuje też kobiet, które wykorzystują mężczyzn pod względem materialnym. Jeśli tak postępowała jego eks, to może czuć się zrażony do nawiązywania bliższych relacji. Nierzadko też strach przed zaangażowaniem wynika ze wzorców rodzinnych. Jeśli małżeństwo rodziców się rozpadło, pełne było awantur i cierpienia, to mężczyzna w dorosłym życiu będzie uciekał przed potencjalnymi problemami.

Współczesny singiel stawia na wygodę

Nie brakuje też singli, którzy stawiają wygodę na pierwszym miejscu. Życie w pojedynkę jest wygodniejsze, ponieważ nie wymaga wypracowywania kompromisów. Można zawsze robić to, na co ma się ochotę. Nikt nie wypomina braku czasu, nie chce rozmawiać na poważne tematy. Na dodatek w dzisiejszych czasach seks jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko założyć konto na jakiejś popularnej aplikacji randkowej i wprost wyłuszczyć swoje oczekiwania.

Współczesny singiel ma wysokie wymagania wobec kobiet

Co ciekawe, współcześni single mają bardzo wysokie i często nierealistyczne oczekiwania wobec kobiet. Panie mają być piękne, inteligentne, zaradne i rodzinne, ale nie powinny zanadto ograniczać faceta. Dobrze, aby go podziwiały i zachwycały się jego atutami.  Niestety, współczesny singiel często popada w przesadę. Wystarczy, że kobieta ma za krótkie palce u stopy, by została przekreślona. Tak naprawdę za doszukiwaniem się tak daleko posuniętych wad zazwyczaj stoi lęk przed bliskością.

Współczesny singiel chce połączyć ogień z wodą

Jak wyżej wspominaliśmy, współczesny singiel pragnie połączyć ogień z wodą. Kobieta ma być niezależna, piękna, inteligentna i pracowita, a jednocześnie ma prowadzić dom jak jej babcia, która nie pracowała zawodowo.  Panowie, którzy żyją w pojedynkę, tęsknią za patriarchatem, często boją się silnych i nizależnych kobiet, które potrafią bez cienia zawahania wyrazić swoje stanowisko w danej sprawie.

Współczesny singiel nie jest zdolny do samokrytyki

Współcześni single wiele wymagają od kobiet. Nie byłoby w tym nic zaskakującego ani oryginalnego, gdyby sami sobie ustawiali poprzeczkę równie wysoko. Tymczasem wielu z nich nie pracuje nad swoim charakterem, nie uczęszcza na kursy doszkalające i nie dba o wygląd zewnętrzny. Współczesna singielka często rezygnuje z poszukiwań partnera, gdy widzi, jacy są wolni faceci.  Wiele ich cech oraz zachowań przekreśla ich już na starcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *