Uroda alergika

Kiedy warto zrobić sobie przerwę w farbowaniu włosów?

Kiedy warto zrobić sobie przerwę w farbowaniu włosów

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Farbowanie włosów wielu z nas weszło już w krew. Ta czynność stała się elementem pielęgnacyjnego rytuału. Wiele z nas farbuje włosy, gdy pojawią się pierwsze, widoczne odrosty, czyli co miesiąc. Na dodatek lubimy eksperymentować z kolorami i najgorętszymi trendami we fryzjerstwie. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto zrobić sobie przerwę w farbowaniu włosów.

Spis treści:

  1. Przerwa w farbowaniu włosów a wypadanie włosów
  2. Suchość włosów a ich częste farbowanie
  3. Gwałtowne zmiany koloru włosów
  4. Kiedy warto zrobić sobie przerwę w farbowaniu włosów? Jak zaakceptować odrosty?
  5. Przerwa w farbowaniu włosów. Jak ukryć siwe włosy?

Przerwa w farbowaniu włosów a wypadanie włosów

Niestety, farby do włosów, choć są dziś dużo bardziej nowoczesne niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, wciąż zawierają wiele chemikaliów. Te substancje mogą powodować wypadanie włosów, przyczyniając się do ich osłabienia czy wysuszenia. Zdaniem specjalistów najgorsze dla naszych pukli są dwa rodzaje koloryzacji. Po pierwsze, czarne farby do włosów zawierają pigment, który może powodować wzmożone wypadanie włosów. Wiele z nas jednak decyduje się na ten kolor, ponieważ jest zbliżony do naszego naturalnego odcienia, a czerń, w przeciwieństwie do brązów, charakteryzuje się wysoką trwałością. Niekorzystnie na stan naszych pukli wpływa także wypłukiwanie naturalnego pigmentu, z którym mamy do czynienia podczas rozjaśniania kosmyków. Jeśli chcesz zostać blondynką, musisz liczyć się z tym, że twoje włosy ulegną osłabieniu, a nawet przerzedzeniu. W związku z tym, jeśli nie mamy siwych włosów, czasem warto zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto decydować się na koloryzację. Jeśli boisz się odrostów, zafarbuj włosy jeszcze raz, ale tym razem na odcień zbliżony do naturalnego.

Suchość włosów a ich częste farbowanie

Wiele z nas skarży się na suchość włosów po ich farbowaniu. Tuż po koloryzacji pukle są często lśniące, miękkie i mięsiste w dotyku. To zasługa silikonów, które dodaje się do odżywek sprzedawanych wraz z farbą. Z czasem jednak suchość włosów zaczyna dawać nam się we znaki, zwłaszcza gdy sięgniemy po kosmetyk zawierający mniej środków kondycjonujących. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż nie tylko tradycyjne farby do włosów mogą je przesuszać. Podobne działanie wykazują naturalne farby do włosów. Niestety, pigmenty roślinne oraz ekstrakty z drzew czy kwiatów, też mogą wysuszać nasze pukle.

Gwałtowne zmiany koloru włosów

To normalne, że każda z nas czasem decyduje się na farbowanie włosów. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy gwałtowne zmiany koloru włosów są nam potrzebne? Niestety, im bardziej chce odejść od swojego naturalnego odcienia, tym gorzej dla twoich pukli. Rozjaśnianie kruczoczarnych włosów wymaga użycia silnych chemikaliów, które mogą wysuszać włosy i nasilać ich wypadanie. Może czasem warto pozostać przy odcieniu zbliżonym do naturalnego. Wówczas, gdy włosy zaczną wypadać, będziemy mogły zafundować im przerwę w farbowaniu, aby doszły do siebie. Odrosty będą dużo mniej widoczne.

Kiedy warto zrobić sobie przerwę w farbowaniu włosów? Jak zaakceptować odrosty?

Niestety, przerwa w farbowaniu włosów ma też swoje wady. Pojawiają się odrosty, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Jeśli są one zbliżone do naturalnego odcienia naszych pukli i nie mamy zbyt wiele siwych włosów, można je jeszcze jakoś zaakceptować. Gorzej, gdy spod ciemnych włosów wychodzi jasny odrost. Im większy kontrast między naturalnym kolorem włosów a uzyskanym wskutek koloryzacji, tym niekorzystniej to wygląda.  Można spróbować zatuszować odrost, sięgając po specjalny spray w odcieniu zbliżonym do włosów  farbowanych.  Jest on jednak nietrwały i może brudzić różne rzeczy, w tym nasze dłonie. Tego typu produkty warto używać przed ważnym wyjściem, w jego trakcie nie dotykać głowy, a po powrocie umyć włosy.

Przerwa w farbowaniu włosów. Jak ukryć siwe włosy?

Niestety, w pewnym wieku farbowanie włosów staje się koniecznością. Taka sytuacja ma miejsce, gdy mamy siwe włosy. Te dodają nam lat i odbierają pewność siebie. Je również możemy zakryć specjalnym sprayem tuszującym siwe włosy, ale on również będzie wszystko brudził. Jeśli siwe włosy występują głównie przy linii czoła, możesz zawiązać w tym miejscu materiałową chustę lub opaskę. W rezultacie będziesz wyglądać stylowo, a twój problem chwilowo zostanie ukryty bez konieczności koloryzacji, która jest zabiegiem inwazyjnym.