Życie z alergią

Kiedy warto wybaczyć facetowi?

Kiedy warto wybaczyć facetowi

Relacje damsko-męskie nie zawsze układają się po naszej myśli. Czasem pojawiają się konflikty oraz sporne kwestie. Tylko od nas zależy, jak sobie z nimi poradzimy i czy nas związek wyjdzie z nich zwycięsko. Kiedy warto wybaczyć facetowi?

Czego nie powinno się wybaczać facetowi?

Zanim przejdziemy do kwestii, które warto wybaczyć facetowi, przyjrzyjmy się tym, których w żadnym wypadku nie należy tolerować. Jeśli mężczyzna stosuje wobec ciebie jakąkolwiek formę przemocy – ekonomiczną, seksualną, psychiczną czy fizyczną, zostaw go. Nieważne, czy obiecuje poprawę, czy zapisał się do terapeuty. On nie jest po prostu facetem dla ciebie. Nie wiadomo, czy upora się z problemem i lepiej się o tym nie przekonywać na własnej skórze, bo można tego bardzo żałować. Zdrada jest kwestią kontrowersyjną, jednak zazwyczaj lepiej się po niej rozstać. Nadszarpniętego zaufania nie da się tak łatwo odbudować. Zawsze już będziesz podejrzliwa, gdy on później wróci z pracy. Włączy ci się odruch kontrolowania. Uprawiając z nim seks, będziesz zastanawiała się, co on z nią robił, bliskość fizyczna na dłuższą metę może budzić w tobie obrzydzenie. Na dodatek istnieje ryzyko, że on znowu cię zdradzi i zarazi jakąś paskudną chorobą przenoszoną drogą płciową. Na szczęście nie wszystkie męskie występki są tak samo poważne.

On zapomniał o twoich urodzinach

Kobiety przywiązują dużą wagę do tego, aby pamiętać o ważnych datach. Zawsze staramy się złożyć życzenia naszej przyjaciółce i kolegom z pracy. Dlatego jest nam tak przykro, gdy on zapomina o naszych urodzinach czy rocznicy ślubu. Warto przyjrzeć się temu problemowi z szerszej perspektywy. Pamiętajmy o tym, że nie zawsze zapominalstwo wynika ze złej woli. Może on ostatnio ciężko pracuje, chodzi zmęczony, dlatego zdarza mu się zapomnieć o pewnych kwestiach. Ważne, czy po wskazaniu problemu, stara ci się jakoś wynagrodzić brak życzeń urodzinowych.

On spóźnia się na spotkania

Możemy się wkurzać na niego o brak poszanowania dla naszego czasu, ale dużo lepiej jest z nim o tym szczerze porozmawiać. Jeśli wyłuszczysz mu sprawę, powiesz, dlaczego cię to irytuje i że więcej na niego nie będziesz czekała, bo masz też swoje sprawy, którym chciałabyś poświęcić czas, to istnieje szansa, że zacznie się bardziej przykładać do zarządzania swoim czasem. Następnym razem szybciej wyjedzie z domu, aby nie ugrzęznąć w korkach.

On okazuje ci za mało zainteresowania, ale obiecuje poprawę

Czasem brakuje nam męskiego zainteresowania. On nie prawi nam komplementów, nie interesuje się naszą pracą, gdy opowiadamy mu o swoich problemach, zdaje się być niedostępny. Warto zwrócić mu uwagę, że nam się to nie podoba. Jeśli facet stwierdzi, że dramatyzujesz, to może lepiej dać sobie z nim spokój, bo nie traktuje poważnie twoich uczuć. Gdy natomiast przeprasza i obiecuje poprawę, warto dać mu szansę, aby się wykazał.

On jest wobec ciebie czuły i wspierający, ale w nerwach powiedział o jedno zdanie za dużo

Czasem mężczyzna jest świetny aż do czasu. Mówi komplementy, przytula, wyraża się o tobie wyłącznie pochlebnie, wspiera cię w swoich planach. Jednak nadchodzi ten moment, poważna kłótnia, podczas której wypowiada o jedno zdanie za dużo. Np. stwierdza, że jesteś tak samo czepialska jak twoja matka i tylko ciągle na niego krzyczysz. Nie jest to miłe, ale każdemu czasem wyrwie się jakieś niefortunne sformułowanie, zwłaszcza gdy targają nim silne emocje. Nie warto od razu rozstawać się z tego powodu, lecz na spokojnie go przedyskutować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *