Atopowe Zapalenie Skóry LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY

Kiedy sauna jest pomocna w alergii?

sauna leczenie azs

Przy astmie

A zatem pomaga naszemu organizmowi w zwiększeniu odporności, co jest szczególne ważne dla osób z alergią wziewną. Wówczas pomocna jest sauna parowa z temperaturą min. 80 st. C.

Sauna jest najlepsza dla alergików z alergią oddechową, co wykorzystują od lat sanatoria (m.in. w Ciechocinku, Busku-Zdroju, Cieplicach, Dusznikach Zdroju, nadmorskich Dąbkach, w Gdyni, Goczałkowicach, Horyńcu Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Kołobrzegu, Kudowie Zdroju, Lądku, Mielnie, Nałęczowie, Niechorzu, Polanicy, Połczynie Zdroju, Solcu Zdroju, Sopocie, Stegnie, Świeradowie Zdroju, Ustroniu i Zakopanem czy w kopalni w Bochni).
Sauna jest jednak rozwiązaniem najlepszym przy łagodniejszych objawach astmy – oskrzelowej w okresie remisji i pełnej wydolności krążeniowo-oddechowej, nie wymagającej stosowania leków.

Przy alergiach skórnych

Choć w wielu regulaminach korzystania z sauny widzimy wyraźne zakazy korzystania z niej przez osoby cierpiące na alergie i choroby skóry (szczególnie w zakresie higieny) to niektórym alergikom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry pobyt w saunie pomaga – tak, jakby organizm oczyścił się i objawy następnego dnia słabną. Tu reakcja skory jest podobna jak przy trądziku.

Sauna jest oficjalnie wskazana jednak jedynie przy takim rodzaju alergii skórnej jak świerzbiączka, neurodermit, pokrzywka neurogenna czy niektórych suchych egzemach.

Niektórzy alergicy uskarżają się na opuchliznę oczu po pobycie w saunie, długotrwałą i silną. A zatem na pierwszy pobyt w saunie warto zaplanować wizytę na krótki okres czasu i w temperaturze raczej nieprzekraczającej 100 st. W przypadku dobrej tolerancji organizmu można oczywiście zwiększyć częstotliwość i długość przebywania w saunie, a może nawet temperaturę wnętrza.

Sauna infrared (na podczerwień)

Ta nowość rynkowa jest już dość powszechnie stosowana w różnych obiektach Spa. Korzystanie z kabiny infrared ma wiele dobroczynnych właściwości –

  • silnie pocenie pobudza przemiane materii [odtruwanie i odkwaszanie organizmu – wydalanie metali ciężkich, pestycydów, tłuszczu, cholesterolu, kwasu moczowego, nikotyny, alkoholu itp.]; w porównaniu z sauną klasyczną odtruwanie organizmu w podczerwieni jest kilka razy skuteczniejsze
  • pozytywne działa na skórę [poprawia jej wygląd, elastyczność – otwiera pory, usuwa złogi, zmniejsza blizny, poprawia funkcje skóry, zmniejsza egzemy, zwalcza cellulitis.
  • wspomaga krwioobieg i ukrwienie serca, mózgu, wątroby, nerek i innych organów
  • zmniejsza ból, powoduje psychiczne i fizyczne rozluźnienie
  • poprawia sprawność i motorykę aparatu ruchu
  • pobudza procesy samoleczenia i immunologiczne
  • łagodzi dysfunkcje organów wewnętrznych i systemu hormonalnego.

(AC)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *