Alergie skórne

Kiedy możesz spodziewać się efektów po stosowaniu kosmetyków?

Kiedy możesz spodziewać się efektów po stosowaniu kosmetyków

Żyjemy w ciągłym biegu, dlatego też chciałybyśmy, aby kosmetyki od razu poprawiały naszą urodę. Liczymy na natychmiastowe rezultaty, a te rzadko przychodzą. W większości przypadków należy się uzbroić w cierpliwość i nie wyrzucać kosmetyków po pierwszym użyciu. Produkt spisany na straty może bowiem okazać się strzałem w dziesiątkę. Kiedy możesz spodziewać się efektów po stosowaniu kosmetyków?

Szampony

Wbrew pozorom nie wystarczy raz umyć głowy, by wyrobić sobie zdanie nt. szamponu. Specjaliści przekonują, że konieczne jest mycie głowy dzień po dniu przez co najmniej tydzień. Pamiętaj, że szampon po pierwsze musi usunąć resztki poprzedniego szamponu, a następnie zmyć nagromadzony łój. Ponadto skóra głowy musi też przyzwyczaić się do nowego kosmetyku. Warto jednak pamiętać, że jeśli po szamponie dosłownie swędzi cię skóra, to ewidentny znak, aby poprzestać na jednym użyciu, bo któryś ze składników ewidentnie cię uczula.

Maski do włosów

Te akurat przynoszą efekt od razu. Albo są adekwatne do porowatości twoich włosów i ładnie je nawilżają, albo nie i będziesz mieć puch na głowie. Maski nakładamy na pukle po odsączeniu z nich wody, aby emulsja nie spłynęła z nich do wanny.  Możesz śmiało stosować je zamiast odżywki 2-3 razy w tygodniu.

Produkty na trądzik

Tutaj trzeba najwięcej cierpliwości, aby sprawdzić, czy w ogóle działają. Pamiętaj, że wygląd twojej skóry zależy od ilości łoju, martwego naskórka, bakterii oraz fazy cyklu menstruacyjnego, dlatego 4 tygodnie to minimum. Kosmetyki przeciwtrądzikowe najlepiej oceniać po 12 tygodniach codziennego stosowania, obserwując, jak w tym czasie zmienia się twoja cera.

Peelingi

 Na efekty po użyciu peelingu nie musisz czekać zbyt długo, ponieważ jego działanie polega na złuszczaniu martwego naskórka. A to oznacza, że po użyciu peelingu twoja skóra powinna być miękka i gładka w dotyku. Należy też oczekiwać lepszego przyswajania substancji odżywczych zawartych w kremie czy serum.

Kosmetyki nawilżające

Tak naprawdę ich działanie opiera się na  powlekaniu skóry delikatnym filmem, który chroni ją przed przeznaskórkową utratą wody. Teoretycznie po pierwszym użyciu powinnaś dostrzec nawilżenie, w praktyce warto dać kremowi do twarzy 4-12 tygodni, chyba że cię uczula lub zapycha, wtedy musisz go niezwłocznie odstawić.