Lifestyle

Kiedy każdy z partnerów woli inaczej spędzać czas

Kiedy każdy z partnerów woli inaczej spędzać czas

Zdjęcie autorstwa Vera Arsic z Pexels

W niektórych związkach przyjęło się, że wszystko wypada robić razem. Nieważne, że każdy z partnerów ma nieco inne zainteresowania, obraca się też w innym kręgu znajomych. Nierzadko rodzi to spore komplikacje. Podobnie jak sytuacja, w której partnerka ma pretensje, że on nigdzie z nią nie wychodzi. On natomiast wypomina jej, że ciągle nie ma jej w domu.  Co zrobić, kiedy każdy z partnerów woli inaczej spędzać czas?

Kompromis w związku

Zawsze można się umówić, że raz spędzamy weekend zgodnie z planem partnera, za tydzień to my ustalamy wspólne aktywności. Takie podejście wymaga jednak zgody po obu stronach. Czasem bowiem jeden z partnerów godzi się z czymś dla świętego spokoju. Np. stwierdza, że pójdzie na koncert, po czym czuje się kiepsko przez kilka dni i boryka się z bólem głowy. Zdarza się też, że drugą stronę ogarnia znudzenie na myśl o wspólnym wędkowaniu. Nie zawsze kompromis w związku okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Często bowiem prowadzi do konfliktów i rosnącego niezadowolenia. Dzieje się tak, gdy obie strony bardzo nie lubią aktywności, które preferuje ich druga połówka. Na siłę muszą się dostosowywać do cudzych wymogów, odnoszą wręcz wrażenie, że się poświęcają.

Związek a osobny urlop

Bycie w związku nie oznacza, że wszystko trzeba robić razem. Często lepiej dla relacji jest, gdy każda ze stron realizuje się w dogodnym dla siebie kierunku. Np. ona wyjeżdża z koleżankami nad morze, on udaje się z kumplami na trekking. Osobny urlop może napędzać tęsknotę i sprawiać, że druga osoba wydaje się fascynująca, bowiem ma jakiś obszar swojego życia, do którego nas nie wpuszcza.

Spotkania w gronie własnych przyjaciół

Czasem pojawiają się też konflikty w związku na tle towarzyskim. On obraca się wśród prawników, którzy są bardzo specyficznym środowiskiem. Ona jest artystką i dobrze czuje się wśród muzyków. Te dwa światy nie do końca do siebie pasują. Spędzanie czasu ze znajomymi partnera, którzy nie jawią się nam jako ciekawi rozmówcy, to prawdziwa katorga. Nie oznacza to, że jedni znajomi są lepsi od drugich. Po prostu każdy z nas jest inny i powinien otaczać się ludźmi, którzy są dla niego ważni.

Różnice w związku

Często różnice w związku wynikają z charakteru pracy i odmiennych temperamentów. On może całe dnie pracować fizycznie, dlatego po pracy chce odpoczywać w domu. Ją nosi po 8 godzinach spędzonych za biurkiem. Chciałaby wyjść na miasto, odpocząć pośród ludzi. Rozmowa z nimi sprawia jej przyjemność, ponieważ jest ekstrawertyczką. W takiej sytuacji najlepiej, aby każdy żył w zgodzie ze swoimi potrzebami. Naginanie się do oczekiwań partnera, może zakończyć się bowiem rozstaniem.