Życie z alergią

Jesteś drobna? Podpowiadamy, gdzie szukać problematycznych elementów garderoby

Jesteś drobna? Podpowiadamy, gdzie szukać problematycznych elementów garderoby

Drobne kobiety nie mają wcale tak łatwo, jak wydaje się wielu osobom. Inne kobiety często zazdroszczą im szczupłej sylwetki i niskiego wzrostu. Mężczyźni mają słabość do drobnych pań. Niemniej one same często napotykają problemy podczas zakupów odzieży. Jesteś drobna? Podpowiadamy, gdzie szukać problematycznych elementów garderoby.

Linia petite

Na pewno nie jest to w Polsce tak rozpowszechnione jak za granicą, ale powoli dociera też do naszego kraju. Coraz więcej sieciówek robi linię petite z myślą o drobnych kobietach. Znajdziesz w niej spodnie nieco krótsze niż w większości sieciówek. Nie będziesz musiała ich sama skracać u krawcowej. Sukienki pod względem długości także są dostosowane do twojego wzrostu. Możesz zapomnieć o przeszywaniu ubrań i nieustannym kombinowaniu, jak rozwiązać problemy z garderobą. Na szczęście z zagranicznych sklepów online można zamawiać też do Polski.

Staniki o małym obwodzie

Drobne kobiety mają największy problem z biustonoszami. Gdy nosisz stanik o obwodzie 60/65, to nie znajdziesz go w zwykłej sieciówce. Na szczęście istnieją profesjonalne salony z polską bielizną, które zatrudniają brafitterki z prawdziwego zdarzenia, które nie wpychają drobnym kobietom „uniwersalnego” rozmiaru 75 B.

Buty na małą stopę

Jeśli nie tylko jesteś niska i drobna, ale masz też malutką stopę, nie powinnaś mieć większych problemów ze znalezieniem obuwia. Teraz praktycznie każda sieciówka ma szpilki w rozmiarze 35. Ba, mało tego, ten rozmiar najczęściej zostaje i na wyprzedażach można kupić buty za 15-20 zł.

Dział dziecięcy

Jeśli nie chcesz zamawiać ubrań z zagranicy ze sklepów z linią petite, do dyspozycji pozostaje ci jeszcze dział dziecięcy, na którym można znaleźć całkiem ładne sukienki, spódniczki i spodnie, które niewiele różnią się od tych szytych z myślą o dorosłych kobietach.