Życie z alergią

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnego rozwiązania, jakim są okulary. Czym są, jak działają i jakie rodzaje soczewek wyróżniamy? Zasada ich działania jest identyczna, jak w przypadku okularów. Załamują światło w odpowiedni sposób, kierując je na siatkówkę, a to z kolei pozytywnie wpływa na poprawę ostrości widzenia. Soczewki są rozwiązaniem prostym w użyciu, które doskonale sprawdza się w każdej sytuacji. Istnieje jednak wiele zróżnicowanych rodzajów, z których każda zainteresowana osoba będzie w stanie wybrać opcję odpowiednią dla siebie: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

– Soczewki kontaktowe wybierane według typu

Rozróżniamy soczewki jednodniowe oraz dwutygodniowe. Pierwsze rozwiązanie nie wymaga czyszczenia ani specjalnego przechowywania – produkt zakłada się po przebudzeniu, a zdejmuje i wyrzuca pod koniec dnia. To rozwiązanie z pewnością bardzo wygodne i higieniczne. Druga opcja wymaga czyszczenia i przechowywania ich w specjalnym, czystym pojemniku z płynem.

– Soczewki kontaktowe wybierane według wady wzroku

W tym przypadku należy wyróżnić trzy rodzaje soczewek – przeznaczone do korekcji krótkowzroczności praz nadwzroczności, przeznaczone do korekcji astygmatyzmu, a także przeznaczone do korekcji prezbiopi.

– Soczewki kontaktowe wybierane według stylu życia

Soczewki kontaktowe z pewnością przekonają do siebie osoby uprawiające różnego rodzaju sporty, a także ceniące sobie ponad wszystko komfort użytkowania. Jest to bowiem rozwiązanie, które nie wiąże się z powstawaniem na powierzchni smug czy zachlapań, eliminujące ryzyko spadnięcia, a także umożliwiające swobodę widzenia w każdej sytuacji.

Tekst sponsorowany

Komentarze (4)

Dobrusia

6 miesięcy temu

Znam soczewki Acuvue, są naprawdę solidne:)

justysia

7 miesięcy temu

Ja wolę okulary od soczewek, ale moja koleżanka nosi je z powodzeniem:)

ilona

7 miesięcy temu

Soczewki są lepsze od okularów, bo nie zaparowują.

marija

7 miesięcy temu

Soczewki trzeba umieć dobrać.

Zostaw komentarz

0