Moda alergika

Jakie majtki są najlepsze dla zdrowia intymnego?

Jakie majtki są najlepsze dla zdrowia intymnego

Majtki to część garderoby, której nie pokazujemy innym, przynajmniej staramy się, aby pozostała niewidoczna dla osób postronnych. Na co dzień niewiele o nich myślimy, tymczasem dobór odpowiednich jest kluczowy. Jakie majtki są najlepsze dla zdrowia intymnego?

Miejsce intymne są podatne na otarcia

Miejsce intymne są niezwykle delikatne, dlatego też wykazują wysoką podatność na wszelkiego rodzaju otarcia. Nie sprzyja im bielizna wykonana ze zbyt twardych tkanin, te mogą bowiem obcierać miejsca intymne, powodując dyskomfort i zwiększając ryzyko infekcji intymnych.

Poliestrowe majtki powodują infekcje intymne

Majtki, które nosimy na co dzień, powinny być uszyte z oddychających tkanin. Poliester, nylon czy elastan nie są najlepszymi materiałami do noszenia bezpośrednio w miejscach intymnych. Utrudniają bowiem przepływ powietrza, powodują, że pocimy się w miejscach intymnych i powstaje mikrośrodowisko dogodne dla namnażania się drożdży, które mogą powodować grzybicę pochwy. Dlatego zrezygnuj z laserowo ciętych majtek z poliestru. Owszem, są to majtki bezszwowe, które nie odznaczają się spod spodni, ale też  wpływają negatywnie na nasze zdrowie intymne. Sprzyjają bowiem nawracającym infekcjom intymnym. Ich noszenie jest szczególnie niewskazane latem, gdy żar leje się z nieba.

Koronkowe majtki tylko na specjalne okazje

Koronkowe majtki wyglądają bardzo efektownie i dodają pewności siebie. Nic dziwnego, że uchodzą za kwintesencję kobiecości i cieszą się dobrą opinią wśród mężczyzn.  Warto jednak potraktować koronkowe majtki jako bieliznę do zadań specjalnych. Dobrze jest ją założyć na romantyczny wieczór z partnerem, ale unikać ich noszenia na co dzień, gdyż mogą odparzać miejsce intymne i mechanicznie je podrażniać, a przecież nasz komfort jest najważniejszy.

Dlaczego na co dzień nie należy nosić stringów?

Od pewnego czasu dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych kobiet, cieszą się stringi. Są to bardzo skąpe majtki, które fajnie prezentują się w przypadku białych spodni oraz szortów. Wyglądają bardzo seksownie, dlatego warto założyć je na randkę z ukochanym, jednak na co dzień wybrać coś bardziej praktycznego. Stringi wrzynają się bowiem w pupę, a ponadto mogą przenosić z niej bakterie kałowe do pochwy.

Bawełniane majtki  bez koronkowych wstawek

Najlepiej sprawdzą się bawełniane majtki bez koronkowych wstawek. Nie zawierają one żadnych elementów drażniących, są miłe w dotyku i przyjazne dla skóry. Zapewniają dobry przepływ powietrza i chronią przed infekcjami intymnymi. Możesz też postawić na majtki wiskozowe lub bambusowe.

Jakich kolorów potrzebujemy

Tak naprawdę potrzebujesz cielistych i czarnych majtek. Cieliste sprawdzą się przy jasnych dołach, a czarne przy ciemnych. Możesz też zainwestować w białe majtki, to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku pań o bardzo jasnej karnacji. Takie białe bawełniane majtki mogą się bowiem odznaczać mniej od ciemniejszych, cielistych. Czasem przydatne też mogą okazać się czerwone majtki. Jest to dobre rozwiązanie, gdy dysponujemy sporą ilością czerwonych sukienek, szortów, spódnic i jeansów.