Alergie skórne

Jakie kolory cieni pasują do brązowej tęczówki?

Jakie kolory cieni pasują do brązowej tęczówki

Odpowiednio dobrane cienie do powiek podbijają kolor tęczówki i sprawiają, że nasze spojrzenie wygląda zmysłowo. Jednak nie zawsze wiemy, po jakie kolory sięgać. Ewentualnie wybieramy tylko te bezpieczne typu brąz i szarość, a całkowicie unikamy żywych odcieni.  A to właśnie te drugie potrafią całkowicie odmienić odbiór makijażu. Jakie kolory cieni pasują do brązowej tęczówki?

Pistacjowe

Jeśli masz brązową tęczówkę, możesz bez obaw sięgnąć po pistację. To dość problematyczny i odważny kolor, ale nie dla ciebie. Jest jasny i na zasadzie kontrastu wydobywa piękno twojej tęczówki. Przy pistacji twoje brązowe oczy nabierają głębi i sprawiają wrażenie jeszcze ciemniejszych.

Róże

Wbrew pozorom nie są one zarezerwowane tylko dla eterycznych blondynek o błękitnej tęczówce. Róże bardzo ładnie wyglądają też przy brązowych oczach. Tutaj znowu zachodzi wydobywanie koloru oczu na zasadzie kontrastu. Mając tak stonowany kolor oczu możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Kobaltowe

Ożywia makijaż oczu oraz sprawia, że brązowa tęczówka nabiera głębi podobnie jak przy pistacjowych cieniach. Wiele kobiet boi się kobaltu, zupełnie niepotrzebnie. To bardzo szlachetny odcień niebieskiego. W jego przypadku nie grozi nam efekt a la Kleczkowska ze Złotopolskich.

Fioletowe

Przepięknie podbijają brązową tęczówkę, ożywiają makijaż, odejmują lat i sprawiają, że wyglądamy niezwykle dziewczęco. Wybieraj raczej czyste, chłodne fiolety w jasnej tonacji. Jeśli chcesz przyciemnić makijaż, dodaj odrobinę ciemniejszego fioletu w zewnętrznym kąciku, niemniej staraj się, aby nie wpadał on w brąz, ponieważ takie bure fiolety wyglądają ciężko oraz wydobywają sińce pod oczami.

Granatowe

Brązowe tęczówki mogą i powinny sięgać po granatowe cienie do powiek, które przyciemniają spojrzenie, ale są dość kontrastowe w stosunku do koloru oczu. W rezultacie ów kolor staje się bardziej widoczny, wychodzi na pierwszy plan. W sytuacji, gdy wybierasz do brązowej tęczówki brązowe cienie do powiek, uzyskujesz spójny makijaż, ale kolor oczu nie wysuwa się aż tak na pierwszy plan. Kontrast pozwala go w pełni wydobyć.

Butelkowa zieleń

Wiele brązowych tęczówek posiada oliwkowe tony, które stają się widoczne w zestawieniu z butelkową zielenią. O czysty kolor jednak nie jest łatwo, bo zieleń w paletkach w ostatnich latach jest brudna i bura. A nie chcesz przecież wyglądać smutno i depresyjnie, a szlachetnie i kobieco.

Złoto, byle nie za ciepłe

Brązowa tęczówka pięknie wygląda w otoczeniu błyskotek, w tym złotych. Te jednak tylko wtedy wyglądają dobrze, gdy nie są za ciepłe. Żółte złoto może prezentować się niezdrowo, dlatego niech wpada ono raczej w neutralną tonację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *