Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Jaką herbatę można pić w ciąży?

napar

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Wtedy o zdrowie dbamy podwójnie, więc znacznie większą wagę przykładamy do tego, co jemy i pijemy. Niektóre z produktów są wskazane, a inne wręcz zakazane dla ciężarnych. Jaką herbatę można pić w ciąży?

Jaką herbatę wybrać?

Spoglądając na półki oferujące herbaty, możemy mieć problem z jej wyborem. Ilość rodzajów tego znanego od wieków naparu zadziwia. Nie wszystkie rodzaje herbaty są polecane kobietom w ciąży. Choć doskonale wiemy, że liście herbaty zawierają polifenole i antyoksydanty, które korzystnie oddziałują na pracę organizmu, nawet wzmacniają odporność. Jaką więc herbatę wybrać? Prezentujemy te, które są bezpieczne dla ciężarnych. Nie zaszkodzą ani przyszłej mamie, ani dziecku.

Herbata imbirowa

Imbir łagodzi mdłości oraz inne dolegliwości. W przypadku ciąży, mogą przytrafić się poranne mdłości, które złagodzi napar z imbiru. Oprócz tego ukoi procesy trawienne i bóle brzucha. Wystarczy dodać kilka plasterków korzenia imbiru do gorącej wody. Tak przygotowany napar można pić trzy razy dziennie. Szczególnie polecamy go w sezonie zachorowania na przeziębienie i grypę.

Napar z pokrzywy

Pokrzywa kojarzy się z rośliną, która parzy po dotknięciu, ale możemy wykorzystać ją do przygotowania zdrowego naparu. Herbata z pokrzywy jest źródłem żelaza oraz wapnia. W trakcie trwania ciąży kobieta musi zadbać o odpowiednią ilość witamin i minerałów, dla prawidłowego rozwoju dziecka. Napar z pokrzywy, przyszła mama może pić dwa razy w ciągu dnia.

Herbata z liści malin

Taka herbata różni się od tradycyjnej malinowej, przygotowywanej z owoców. Liście malin skrywają w sobie wiele dobrego, m.in. magnez i wapń. Herbatę z liści malin można pić od drugiego trymestru ciąży. Napój z rośliny może przyspieszyć poród, dlatego jest zalecany w ostatniej fazie ciąży.

Miętowa herbata

Mięta znana jest jako środek na niestrawność. Podobnie jak imbir, mięta pomoże na nudności i wymioty. Wyreguluje pracę żołądka i zmniejszy skurcze brzucha.w ciąży

Herbata z mniszka lekarskiego

Kobiety ciężarne narzekają na zatrzymanie wody w organizmie. Problem zniweluje suszony mniszek lekarski. Dostarczy organizmowi potasu i zadziała moczopędnie. W smaku jest gorzki, więc można dodawać go do innej herbaty.

Katarzyna Antos