Lifestyle

Jak zwalczyć przeziębienie w zarodku?

Jak zwalczyć przeziębienie w zarodku

Przeziębienie to schorzenie o podłożu wirusowym. Mogą je wywoływać adenowirusy, rynowirusy i kilka innych wirusów. Zazwyczaj ma łagodny przebieg. Towarzyszy mu gorączka, łamanie w mięśniach, katar, ból gardła i uczucie ogólnego rozbicia. Jak zwalczyć przeziębienie w zarodku?

Zmienna pogoda sprzyja przeziębieniom

Obecna zmienna pogoda sprzyja przeziębieniom. Gdy wychodzimy z domu po 15 jest w miarę ciepło, ale o 17 lubi robić się chłodno. Jeśli nie weźmiemy ze sobą swetra lub bluzy, możemy się przeziębić. W dzisiejszych czasach to duży problem, mamy bowiem utrudniony dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu. Ponadto objawy przeziębienia są podobne do infekcji koronawirusa.

Po powrocie do domu natychmiast się rozgrzej

Czasem czujemy, że mocno zmarzłyśmy, wracając z zakupów czy spotkania z przyjaciółką. W takiej sytuacji powinnyśmy jak najszybciej się rozgrzać, pijąc ciepłą herbatę, jedząc gorącą zupę itp. Do zupy warto dodać pieprzu kajeńskiego, który wykazuje działanie antywirusowe. Dobrze jest też zjeść sporą porcję kiszonej kapusty, która stanowi bogate źródło witaminy C wspomagającej odporność.  Jeśli mamy świeże maliny, które mają temperaturę pokojową, możemy je umyć i zjeść. One też dostarczą nam witaminy C.

Jak zapobiec przeziębieniu?

Niektórzy zapobiegawczo łykają tabletki z witaminą C, spryskują gardło sprayem ze srebrem koloidalnym, biorą tabletki do ssania, które łagodzą ból gardła i  po gorącej kąpieli, kładą się pod grubym kocem. To także dobre rozwiązanie. Jeśli szybko zaczniemy działać po tym, jak zmarzłyśmy i gdzieś nas przewiało, możemy uniknąć nieprzyjemnej infekcji i cieszyć się pełnią zdrowia.

Kardigan i rajstopy – podstawa wyposażenia torebki na letnie wieczory

Aby nie marznąć, warto włożyć do torebki dwie rzeczy – miękki kardigan zapinany na guziki oraz rajstopy. Te elementy garderoby nie zajmą dużo miejsca, nie są też ciężkie, a wieczorem, gdy wracamy ze sklepu czy od przyjaciółki, mogą okazać się wybawieniem.

Pamiętajmy też o parasolce. Niestety, pogoda tego lata jest wyjątkowo kapryśna i zmienna. Cały dzień potrafi świecić słońce, a gdy tylko wyjdziemy z domu, może rozpętać się ulewa.  Gdy zmokniemy i zmarzniemy, jesteśmy bardziej narażone na przeziębienie.