Moda alergika

Jak zrobić udane zakupy online?

Jak zrobić udane zakupy online

Zdjęcie autorstwa Vlada Karpovich z Pexels

Niestety, w Polsce trwa kolejny ogólnokrajowy lockdown. W praktyce oznacza to, iż sklepy odzieżowe i obuwnicze są zamknięte w galeriach handlowych. Nie przymierzymy w nich balerinek na wiosnę czy kurtek przejściowych. Jak zrobić udane zakupy online?

Zakupy online najlepiej robić w sprawdzonych sklepach internetowych

Zakupy online najlepiej robić w sklepach, które znasz. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, wiesz, że nie zostaniesz bez pieniędzy i towaru. To sprawdzony sprzedawca i na pewno wyśle twoje zamówienie w przewidzianym terminie. Po drugie, wiesz, czego możesz spodziewać się po tych ubraniach, czy są starannie wykonane, czy szybko się kurczą w praniu etc. Po trzecie, możesz z dużym prawdopodobieństwem określić swój rozmiar, skoro robisz tam regularnie zakupy.

Skorzystaj z tabelek z rozmiarem

Sklepy internetowe często oferują tabelki z rozmiarem. Wystarczy, że się dokładnie zmierzysz i sprawdzisz, jaki rozmiar będzie dla ciebie odpowiedni. Ponadto warto czytać, jaką długość ma dana sukienka, może się bowiem okazać, że na modelce wypada lekko przed kolano, a u nas sięgnie daleko za kolano.  Osoby wybierane do sesji zdjęciowych zazwyczaj są stosunkowo wysokie. Przeciętna Polka reprezentuje średni lub niski wzrost.

Sprawdź skład ubrania

Aby uniknąć rozczarowania, sprawdź skład ubrania. Coś, co na zdjęciu wydaje się bawełniane, może okazać się poliestrowe. Nie ma nic gorszego niż zakup sukienki czy bluzki z długim rękawem o syntetycznym składzie. W takich ubraniach okropnie się pocimy i nie pachniemy zbyt korzystnie. Ponadto poliester jest dużo mniej przyjemny dla skóry od bawełny czy wiskozy. Nie tylko gorzej przepuszcza powietrze, ale też może drapać osoby o skórze wrażliwej.

Filmiki z cyklu mierzymy bywają pomocne

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jakiegoś ubrania, przejrzyj filmiki mierzymy, w których vlogerki prezentują ubrania danej marki. Przydatne są także wszelkie przeglądy sieciówek przeprowadzone przed zamknięciem sklepów stacjonarnych. Jeśli widzisz, że na wysokiej vlogerce dana rzecz prezentuje się dość ciężko, to na tobie o wzroście 1,60 m będzie wyglądała jeszcze mniej korzystnie.

Przejrzyj stylizacje fashionistek na Instagramie

Wiele influencerek otrzymuje paczki z ubraniami od popularnych sieciówek. Niektóre współprace są płatne, inne barterowe, ale zawsze możemy zobaczyć, jak dana rzecz wygląda w praktyce. Może się bowiem okazać, że mocno poszerza sylwetkę, świetnie podkreśla talię lub ją gubi. Najlepiej odnaleźć konta popularnych influencerek na Instagramie i zobaczyć, jakie outfity prezentują/

Czytaj szczegółowe opisy produktów

Warto czytać szczegółowe opisy ubrań, może się bowiem okazać, że choć marynarka na pierwszy rzut oka nie zawiera poduszek, to w rzeczywistości ma je wszyte i może poszerzać twoje ramiona, zwłaszcza jeśli z natury masz je szersze. Z opisu dowiesz się również, czy płaszcz posiada podszewkę itp.

Wybieraj sprawdzone fasony i kolory

Zakupy online w dobie lockdownu lepiej opierać na sprawdzonych fasonach i kolorach. Nie wiemy bowiem, kiedy otworzą galerie handlowe, a odsyłanie ubrań do magazynu sklepu internetowego zazwyczaj jest płatne. Zatem lepiej wybierać ubrania o sprawdzonych krojach i kolorach, aby te dobrze na nas wyglądały.

Detale ubrań – przyjrzyj się im na zdjęciach

O jakości ubrania często świadczą detale. Jeśli widzimy na zdjęciu, iż coś brzydko układa się na modelce, z marynarki wychodzą nitki, bluzka delikatnie prześwituje, jakiś element nie jest dobrze wykończony, to lepiej darujmy sobie taką rzecz. Sukienka może wyglądać obłędnie, ale już przy zbliżeniu widać, że będzie się łatwo zaciągać.