Moda alergika

Jak znaleźć idealne jeansy?

Jak znaleźć idealne jeansy

Jeansy to spodnie, które cieszą się wśród Polek największą popularnością. Panie noszą je dużo chętniej niż sukienki czy spódniczki. Nic dziwnego, że każda z nas pragnie znaleźć idealne jeansy. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe. Podpowiadamy, jak znaleźć idealne jeansy.

Jak znaleźć idealny rozmiar jeansów?

Nie ma innej metody jak mierzenie. Niektórzy polecają owijać się pasem od jeansów na wysokości szyi i jeśli oba końce się stykają, to są dobre. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze zachodzi korelacja między obwodem naszej szyi, a obwodem talii. Najlepiej jest po prostu mierzyć nasz standardowy rozmiar i rozmiary sąsiednie. Każda sieciówka ma własną rozmiarówkę. Nie przejmuj się, gdy w jednym sklepie musisz kupić większe jeansy, niż nosisz zazwyczaj. Raczej nie przytyłaś. Po prostu w każdym sklepie może nam pasować inny rozmiar.

Idealna długość jeansów

Kobiety, które są wyższe lub niższe od standardowych wymiarów w sieciówkach, często mają problem z zakupem spodni. Te są albo za długie, albo za krótkie. Na szczęście istnieją sklepy, które specjalizują się wyłącznie w produkcji jeansów. Znajdziemy w nich rozmiarowzrost. Oznacza to, że oprócz standardowego rozmiaru, np. 27, mamy dostępny ten rozmiar dla różnych wysokości ciała.

Jaki stan spodni będzie dla mnie idealny?

Na pewno mało komu pasują biodrówki, czyli spodnie z niskim stanem. Zazwyczaj eksponują wszelkie fałdki na brzuchu, lubią też zsuwać się nieco niżej, odsłaniając majtki. Jakby tego było mało, jeansy z niskim stanem bardzo często deformują pośladki. Osoby, które są nieco krąglejsze, powinny nosić spodnie ze średnim stanem, znajduje się on pomiędzy pępkiem a biodrami. W ten sposób zakamuflują wystający brzuch. Z kolei panie, które są szczupłe i pragną ładnie podkreślić swoją sylwetkę, powinny sięgnąć po jeansy z wysokim stanem. Z ich pomocą wyeksponują zarówno smukłą talię, jak i krągłe pośladki. Jeansy z wysokim stanem nie są jednak dobre dla kobiet z krótkim korpusem. W związku z tym, iż sięgają talii, optycznie skracają tułów. Wówczas nogi wydają się bardzo długie, ale korpus jest nieproporcjonalnie krótki.

Idealny kolor jeansów

Do pracy najlepiej sprawdzi się gładki, granatowy lub czarny jeans. Nie wybieraj spodni z przeszyciami, dziurami, z jasnymi plamami etc. Po pierwsze, mają dużo bardziej nieformalny charakter i kompletnie nie nadają się do biura. Po drugie, dziury, jasne plamy etc. zmniejszają wytrzymałość mechaniczną naszych spodni i skracają ich żywotność. Jeśli jesteś szczupła, możesz sobie pozwolić też na białe lub błękitne jeansy, które optycznie dodają krągłości.

Jakość jeansów

Aby jeansy służyły ci przez lata, powinny być wysokiej jakości. Zwróć uwagę, czy na suwaku jest oznaczenie YKK. Są to zamki najwyższej jakości, które psują się stosunkowo rzadko.

Idealny krój nogawek

Dla szczupłych kobiet, które mają zgrabne, długie nogi wolne od niepożądanych krzywizn najlepsze będą rurki. Jeśli chcesz optycznie wyszczuplić grubszą łydkę, sięgnij po dzwony. Dla krótszych lub mniej szczupłych nóg lepsze będą spodnie o prostych nogawkach.