Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA NAJNOWSZE Życie z alergią

Jak zapobiec rozstępom podczas ciąży?

zapobiec rozstępom

Rozstępy to dla wielu kobiet powód do kompleksów. Choć charakterystyczne ślady na skórze nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, często trudno się ich pozbyć. Jak zapobiec rozstępom podczas ciąży?

Ciąża – okres zmian dla kobiety

Ciąża to wspaniały czas dla kobiety. Nowe życie, które rośnie w łonie matki jest źródłem wielkiego szczęścia. Okres ciąży nieodłącznie związany jest ze zmianami, które zachodzą w ciele kobiety. Powiększa się brzuch oraz piersi. Przyszła mama powinna dbać o siebie i maleństwo. Choć mówi się, że kobieta w ciąży wręcz promienieje, panie obawiają się zmian w swoim wyglądzie. Sprawdzone sposoby pomogą uchronić je przed niektórymi nich.

Rozstępy – skórny problem

Wraz ze wzrostem wagi, powiększeniem brzucha i piersi zmienia się skóra kobiety, na której mogą pojawić się rozstępy. Mają postać pasm, które najczęściej występują na brzuchu, piersiach, pośladkach i udach. Wrzecionowate prążki powstają w wyniku rozciągniętych tkanek skórnych. Świeże rozstępy mają różowy kolor, blednąc przybierają zaś coraz jaśniejszą barwę. Rozstępy mogą pojawić się na ciele bez względu na wcześniejszą wagę kobiety.

Jak zapobiec rozstępom podczas ciąży?

rozstępy

Powstałe już rozstępy można jedynie zniwelować, czyli zmienić ich wielkość i kolor tak, aby były jak najmniej widoczne. Prawdopodobieństwo, że takie ślady na skórze pojawią się podczas ciąży jest duże, dlatego warto przeciwdziałać. Aby zapobiec rozstępom w trakcie ciąży, należy zaopatrzyć się w krem lub balsam przeciw rozstępom. Taki kosmetyki nawilży skórę i wzmocni jej elastyczność, przez co tkanki będą bardziej odporne na rozciągnięcie. Kosmetyk warto aplikować na skórę nawet dwa razy dziennie. Miejscami narażonymi są piersi, brzuch i uda. Przydatnym gadżetem dla przyszłej mamy będzie roller. Może być silikonowy. Z takim gadżetem warto się zaprzyjaźnić. Masaż specjalnymi wypustkami pobudzi skórę i ją wygładzi. Przed jego rozpoczęciem zaaplikujmy krem, co da jeszcze lepsze efekty. Zabiegiem zachowawczym będzie również szczypanie skóry narażonej na rozstępy.

Dzięki właściwym zabiegom pielęgnacyjnym, nieatrakcyjne blizny mogą się wcale nie pojawić, a kobieta będzie cieszyła się pięknym ciałem zarówno w trakcie ciąży jak i po urodzeniu dziecka.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *