Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Jak zajść w ciążę? Poznaj najpopularniejsze mity

jak zajść w ciążę

Ciąża to wyjątkowy stan kobiety. Wokół niej krąży wiele zapytań i często absurdalnych informacji. Jak zajść w ciążę? Poznaj najpopularniejsze mity!

Jak zajść w ciążę?

Ciąża nie bierze się znikąd. Powstanie nowego życia i wyczekiwanie na poród, wymaga działania komórek męskich oraz żeńskich. Poprzez ich połączenie dochodzi do zapłodnienia i wtedy mowa o ciąży. Zajść w ciążę można przez seks lub sztuczne zapłodnienie, które odbywa się w warunkach medycznych. Przed zajściem w ten szczególny stan chronią wszelkiego rodzaju środki antykoncepcyjne, takie jak np. prezerwatywy. Ale nawet one nie dają pełnej gwarancji, że podczas stosunku płciowego nie dojdzie do zapłodnienia. Niektóre pary starają się o dziecko przez długie lata, innym wręcz przypadkowo czy przy pierwszym kontakcie intymnym udaje się dokonać cudu nowego życia. Istnieją różne mity, na temat tego, jak zajść w ciążę. Niektóre z nich, być może wydadzą się zabawne czy wręcz absurdalne, jednak takie pomysły wciąż figurują w myślach wielu osób. Jakie są najpopularniejsze mity, dotyczące ciąży?

Podwyższona temperatura ciała

Mogłoby się wydawać, że edukacja seksualna znacznie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat. Wciąż jednak są osoby, które wierzą w naturalne metody. Jedną z nich jet podwyższona temperatura ciała, która ma świadczyć o owulacji. Jak wiadomo, dni płodne kobiety, umożliwiają zajście w ciążę, ale wskaźnik termometru, nie powinien być tego dowodem. Skok temperatury mówi nam, że owulacja już miała miejsce. Kobiety dzień, czy dwa dni po jajeczkowaniu, mogą zaobserwować u siebie nieco wyższą temperaturę ciała, co wcale nie oznacza, że dzięki temu zajdą w ciążę.

Odstawienie antykoncepcji

Niektóre kobiety, żyją w przekonaniu, że zaraz po odstawieniu antykoncepcji, będą mogły zajść w ciążę. Niestety to błędne stwierdzenie, ponieważ niekiedy może minąć nawet kilka miesięcy, zanim pojawi się szansa na ciążę. Zdecydowana większość par, po odstawieniu antykoncepcji musi poczekać na zajście w ciążę. Wtedy warto dokładnie sprawdzać dni płodne i właśnie w nie próbować swoich sił.

Kąpiel w basenie i w wannie

Zajście w ciążę na basenie nie jest możliwe. Dość powszechny mit głosi, że w błogosławiony stan można zajść podczas kąpieli w basenie, gdzie znajdują się plemniki. Podobnie jest z kąpielą w wannie. Nie ma takiej możliwości, ponieważ plemniki potrzebują odpowiednich warunków na przetrwanie, czego woda w basenie czy w wannie nie jest im w stanie zapewnić. Kobiety mogą więc bez obaw korzystać z uroków basenu czy wspólnych kąpieli. Tylko współżycie w wodzie daje szansę na zajście w ciążę.

Częsty seks

mityNiektórzy wierzą, że jeśli będą się często kochać, to na pewno uda im się zajść w ciążę. Nie do końca tak jest, ponieważ jeszcze należałoby wziąć po uwagę dni, w których uprawiamy seks. Chodzi oczywiście o dni płodne kobiety, których w ciągu cyklu jest zaledwie kilka. Można kochać się przez większość dni w cyklu i nie trafić akurat na owulację. Panie powinny więc dokładnie sprawdzać dni płodne i właśnie w ten czas próbować zajść w ciążę. Należy pamiętać, że każda kobieta ma swój cykl, więc liczba jego dni niekoniecznie może wynosić 2 8 dni, jak głosi podręcznikowa wiedza medyczna. Jeśli nie jesteśmy pewne, zawsze możemy skonsultować się z ginekologiem, który dokładnie wyjaśni nam specyfikę całego cyklu kobiety.

Katarzyna Antos