Alergie skórne

Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie

Twoim odwiecznym problemem są łamliwe paznokcie? Chciałabyś mieć je równie zadbane i długie jak twoje koleżanki? Podpowiadamy, jak wzmocnić paznokcie.

Odżywka do paznokci

Bardzo wiele marek kosmetycznych ma w swojej ofercie odżywki do paznokci. Różnią się one składem i formułą. Jedne są na bazie olejków i wymagają rezygnacji z kolorowego lakieru do paznokci. Drugie mają postać przeźroczystej emalii. Możesz po jej wyschnięciu pomalować paznokcie na wybrany przez siebie kolor.

Odpowiedni pilnik

Metalowe pilniki, jak również takie papierowe, które są dosyć mocne, mogą uszkadzać płytkę. Dlatego kup papierowy pilnik, który nie jest ani za ostry, ani za tępy.

Stosowanie rękawiczek

Gdy myjesz garnki, sprzątasz łazienkę, pierzesz ręcznie bieliznę, zawsze zakładaj rękawiczki. Twoje dłonie nie znoszą detergentów, ale te także szkodzą paznokciom. Dlatego chroń swoją skórę i paznokcie, wykonując prace domowe w lateksowych bądź nylonowych rękawiczkach.

Zmień zmywacz do paznokci

Jeśli zmywacz wysusza twoją płytkę, to znak, że trzeba go zmienić. Ten z acetonem i dodatkiem olejku oraz witaminy E może być dużo lepszy od bezacetonowego. Pamiętaj, że każdemu może służyć inny rozpuszczalnik, dlatego poszukuj tego, który ci odpowiada.

Zdrowa dieta

Łamliwe paznokcie to często efekt niedoborów składników odżywczych. Selen, cynk, żelazo i wapń są nam potrzebne, abyśmy mogły cieszyć się zdrowymi paznokciami.

Uważaj na paznokcie przy pisaniu na komputerze

Często uszkadzamy płytkę mechanicznie, za mocno uderzając w klawisze komputera. Efekt jest taki, że przy palcach, których używamy najczęściej, najszybciej się łamią.