Moda alergika

Jak wystylizować kurtki jeansowe?

Jak wystylizować kurtki jeansowe

Kurtki jeansowe w tym sezonie są szalenie modne. Choć ich świetność przypada na lata 80. oraz 90., to teraz mają spore szanse zyskać na popularności.  Sieciówki oferują je w różnych wydaniach, które pokrótce omówimy poniżej. Jak wystylizować kurtki jeansowe?

Kurtki jeansowe z bufkami

Bufki są w trendach na tegoroczne lato. Można je spotkać zarówno w bluzkach, jak i sukienkach czy okryciach wierzchnich, w tym w kurtkach jeansowych. Jeśli denim jest sztywny, to taki dodatek dekoracyjny ładnie stoi i dodaje nam sporo uroku.  Do takiej kurtki jeansowej warto założyć dopasowaną bluzkę  i obcisły dół np. biały T-shirt oraz czarne rurki. Taka katana z bufkami dobrze komponuje się też z sukienką bodycon oraz ołówkową spódnicą.

Katany jeansowe oversize

Wyglądają jak wyjęte z szafy męża czy starszego brata. Są niezwykle męskie i surowe w odbiorze. Na szczęście można im nadać kobiecych  akcentów. Takie katany jeansowe oversize nosimy do obcisłych woskowany rurek oraz dopasowanych bluzek włożonych w spodnie. Może je też zestawić z letnimi, zwiewnymi sukienkami.  Wówczas dają efekt kurtki pożyczonej przez męża podczas spaceru, na którym zmarzłyśmy.

Kolorowe kurtki jeansowe

Kurtki jeansowe w tym sezonie nie muszą być granatowe. Możemy kupić je w białym, błękitnym, miętowym, liliowym i różowym wydaniu.  Warto dobrać bluzkę czy sukienkę w kompatybilnym odcieniu. Np. różowa katana wygląda super w zestawieniu z błękitną, miętową,  lawendową, białą oraz bladoróżową bluzką.

Kurtki jeansowe w wersji cropp

Tego typu kurtki jeansowe są mniej praktyczne. Pasują jako dopełnienie stylizacji do dołu z wysokim stanem.  Nie będą się natomiast dobrze komponowały z biodrówkami czy z jeansami o średnim stanie.  Do kurtki jeansowej w wersji cropp zakładamy jeansy z wysokim stanem lub spódnicę z wysokim stanem. Do takiej kurtki pasuje też taliowana sukienka.