Życie z alergią

Jak wyrwać się z toksycznej relacji?

Jak wyrwać się z toksycznej relacji

Trafiłaś na mężczyznę, który jest typowym toksykiem zatruwającym twoje życie. Miłość powinna nieść radość, dobre emocje i optymizm. Jeśli natomiast on często cię rani, to nie może być mowy o jakimkolwiek uczuciu z jego strony. Jak wyrwać się z toksycznej relacji?

Poczuj, że już nie chcesz go

Doda śpiewała w Katharsis: wiem, że trudno jest samej zrobić krok, rzeczywistość tnie serce moje na wskroś, ale musisz się odważyć. Nie traktuj znajomości z tym facetem jako swojej osobistej porażki. Nie masz wpływu na zachowanie drugiej osoby, ale masz wpływ na swoje życie. Możesz wykluczyć z niego wszystkie osoby, które nie spełniają twoich standardów.  On należy do grona osób, które należy wykreślić z twojego życia. Z czasem poczujesz wolność, o której śpiewa Doda w innej ze swoich piosenek. W Ćmie padają słowa: powiedz nie, poczuj, że już nie chcesz go.

Związek z toksykiem nie ma żadnych zalet

Pamiętaj, że nie ma nic gorszego od związku z toksykiem. On nie daje ci nic dobrego. Gdy się z nim rozstaniesz, nie staniesz się samotna, bo już od dawna nie masz co na niego liczyć. Uwalniając się od niego, możesz złapać oddech, skupić się na pracy, poczuć satysfakcję płynącą z relacji z innymi ludźmi.

Czy on jest przystojny?

Teraz bądź ze sobą szczera i przyjrzyj się jemu. Czy on naprawdę jest taki przystojny? Jak mu się dobrze przyjrzysz, to często dostrzeżesz, że jego atrakcyjność przeminęła z wiatrem, a właściwie z kolejnym kubełkiem fast foodu. On może kiedyś był przystojny, ale teraz wygląda jak waleń wyrzucony na brzeg morza. Nie ma w nim nic z dawnego uroku. Nawet twarz mu się zdeformowała od niezdrowego trybu życia.

Czy przeszkadzały ci jego nałogi?

Może zawsze przeszkadzał ci jego zapach, bo pali i lubi się napić piwa, potem śmierdzi jak browar. Może miałaś zastrzeżenia do jego higieny i tego, że chodzi przepocony, choć powinien myć się zdecydowanie częściej niż raz dziennie.

Czy jest inteligentny?

Na dodatek brakuje mu inteligencji, bo nawet średnio rozgarnięty facet nie popełnia takich błędów jak on, gdy kłamie. Aż trudno uwierzyć, że można być takim mistrzem samozaorania. Ty kłamiesz o wiele sprawniej, gdy musisz ukryć prawdę. On wciskając ci kit, potyka się o własne nogi.

Beznadziejny seks

Spójrz prawdzie w oczy, czy seks z nim nie był beznadziejny? Czy on za bardzo cię nie szarpał? Czy nie robił ciągle tych samych rzeczy, których nie cierpisz? Czy pamiętał o grze wstępnej, czy przeprowadzał ją w beznadziejny sposób? Czy nie miał często problemów z erekcją, bo za dużo pił i oglądał porno?  Czy nie odmawiał ci tych scenariuszy, które kręciły ciebie, bo brał pod uwagę tylko własną przyjemność?

Co on wnosił do twojego życia?

Jaki miałaś z niego pożytek, skoro poświęcał ci mało uwagi? To jak się go pozbędziesz ze swojego życia, nie odczujesz też żadnej straty. Najwyżej ominie cię wątpliwej jakości seks, ale tu nie ma czego żałować, bo prędzej czy później ten stałby się źródłem traumy i całkowitego zamknięcia na erotyczną sferę życia.

Paskudny charakter faceta

Dodaj do tego wszystkiego jeszcze jego beznadziejny charakter, to, jak bardzo cię irytuje. On nie ma żadnych zalet. Jest kiepski w łóżku, żaden z niego Adonis, intelektualista ani dobry, poczciwy człowiek. Bądź szczera, a łatwiej pozbędziesz się resztek uczucia, jakie żywisz do niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *