Życie z alergią

Jak wybrać sweter, aby był trwały?

Jak wybrać sweter, aby był trwały

Właśnie trwają zimowe wyprzedaże. Można na nich upolować świetne ubrania za niewielkie pieniądze. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość odzieży, która nas zainteresowała, ponieważ ta często pozostawia sporo do życzenia. Jak wybrać sweter, aby był trwały?

Sweter z szenili

Swetry z włókien syntetycznych także potrafią być trwałe. Mogą nam służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Szczególną wytrzymałością mechaniczną charakteryzuje się sweter z szenili.  Tutaj kluczową rolę odgrywa jego splot. Włókna przypominają grube nici do haftowania, które układają się w regularny wzór. Często ściśle do siebie przylegają. Sweter z szenili może delikatnie połyskiwać lub być całkowicie matowy. Jednak sposób, w jaki go utkano, zapewnia mu wysoką trwałość. Jeśli nie chcesz co roku szukać swetra w galerii handlowej, postaw właśnie na niego. Wybierz kolor, który naprawdę lubisz i będziesz chętnie po niego sięgała, niezależnie od obowiązujących trendów.

Sweter z wełny merynosa

Wełna z merynosa uchodzi za niezwykle szlachetną i dobrą pod kątem jakości. Niestety, już samo tworzywo jest stosunkowo kosztowne. Wpływa to na kształtowanie się cen swetrów z wełny merynosa. Te nie należą do najtańszych. Jednak od czego są trwające właśnie zimowe wyprzedaże? Ubrania jeszcze nigdy nie były tak tanie. Sklepy chcą wyprzedać stare kolekcje, a że Polacy oszczędzają pieniądze i sceptycznie podchodzą do zakupów, kuszą ich niskimi cenami. To dobra okazja, aby kupić sobie porządny sweter z wełny merynosa.

Sweter z kaszmiru

Kaszmir świetnie grzeje. W rezultacie możesz narzucić na siebie cienki sweter i założyć na niego płaszcz, po czym wyjść z domu. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią chodzić w kilku warstwach grubych ubrań. Kaszmir jest przyjemny dla skóry, przynajmniej większość osób go tak opisuje. Ponadto charakteryzuje się wysoką jakością i odpowiednio pielęgnowany, może przetrwać długie lata. W sieciówkach można kupić swetry z kaszmiru w sekcji premium. Są odpowiednio droższe, ale teraz też zostały objęte wyprzedażą.

Czy sweter jest już zmechacony?

Jeśli sweter, który ci się podoba, jest już zmechacony lub widzisz, że inny rozmiar tego samego modelu sprawia wrażenie mocno wyeksploatowanego, to znak, że nie powinnaś go kupować. Prawdopodobnie producent postawił na najtańsze włókna, które nie grzeszą jakością. Ubranie szybko się zniszczy i wyląduje na śmietniku, a ty tylko niepotrzebnie wydasz na nie pieniądze.

Czy splot swetra chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Niektóre sploty chronią sweter przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli są gęste i regularne ubranie mniej się mechaci niż wówczas, gdy mamy do czynienia z czymś bardziej ażurowym, co łatwo można zahaczyć o torebkę.

Czy sweter jest puchaty?

Puchate swetry uchodzą za niezwykle przyjemne i pożądane. Niestety, ta cecha predysponuje też ubrania do ich szybkiego mechacenia. Takie ubrania szybciej się zużywają i wyglądają nieestetycznie. Czasem lepiej, żeby sweter trochę odbiegał puchatością od naszych marzeń, a służył nam przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *