Moda alergika

Jak wybrać jeansy?

Jak wybrać jeansy

Mia Moessinger z Unsplash

Jeansy uchodzą za bazowy element garderoby. Pierwotnie noszono je w USA przy poszukiwaniu złota. Stanowiły one męski element garderoby. Dziś jeansy chętnie noszą wszyscy, w tym kobiety. Te ostatnie nawet doczekały się wielu ciekawych fasonów. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać jeansy.

Spis treści:

  1. Jak wybrać jeansy?
  2. Dzwony dobre dla stożka
  3. Spodnie z wysokim stanem wydłużają nogi
  4. Stożek oraz drobne sylwetki – jasne jeansy
  5. Ciemne jeansy wyszczuplają – dobre dla gruszki
  6. Jeansy ze stretchem lepiej dopasowują się do sylwetki

Jak wybrać jeansy?

Czy wiesz, jakie jeansy będą dla ciebie najlepsze? Powinnaś sięgnąć po takie, w których czujesz się swobodnie i atrakcyjnie. Niestety, nie zawsze od ręki znajdziesz wymarzoną parę spodni. Czasem trzeba zmierzyć wiele par w różnych fasonach, odwiedzając wszystkie sklepy odzieżowe w mieście. Dobrze dobrane jeansy nie wbijają się w krok, nie spłaszczają pośladków, bioder itp. Mając je na sobie, nie czujemy też ucisku na wysokości brzucha. Ważne są również szwy. Często przy produkcji jeansów wykorzystuje się syntetyczne i szorstkie nici, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli czujesz, że ze spodniami jest coś nie tak, ograniczają swobodę ruchów, sprawiają, że nie czujesz się w nich kobieco, odpuść je sobie. Być może kiedyś znajdziesz idealnie skrojone jeansy. Niewykluczone również, że pokochasz spodnie materiałowe, ponieważ te są dużo mniej sztywne, a przez to wygodniejsze w użytku.

Dzwony dobre dla stożka

Jeansy mają różne fasony. Ostatnio po latach dominacji rurek do łask powróciły dzwony. Początkowo budziło to skrajne emocje. Dziś część z nas chętnie je nosi. Komu najlepiej pasują dzwony? Okazuje się, że są to idealne jeansy dla stożka. Ten typ sylwetki charakteryzuje się tym, że ma szersze ramiona. Szerokie nogawki w spodniach skutecznie je równoważą i pozwalają zachować figurze odpowiednie proporcje.

jeansy z wysokim stanem
Marcel Strauß z Unsplash

Spodnie z wysokim stanem wydłużają nogi

Twoim kompleksem są krótkie nogi? A może jesteś z nich zadowolona, ale chętnie byś je dodatkowo wydłużyła? To bardzo proste. Wystarczy tylko sięgnąć po jeansy z wysokim stanem. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pięknie podkreśloną talię, pośladki, krągłe biodra, a nogi wydają się znacznie dłuższe niż w rzeczywistości.

Stożek oraz drobne sylwetki – jasne jeansy

Na ulicach dominują ciemne jeansy. Niemniej niektóre typy sylwetki powinny sięgać po jasne spodnie, ponieważ te nadadzą im kobiecych kształtów. Białe jeansy świetnie pasują stożkom oraz drobnym klepsydrom. Pozwalają bowiem nadać objętości biodrom i pośladkom. W przypadku stożka mamy do czynienia z szerszymi ramionami, które muszą zostać jakoś zrównoważone. Natomiast drobna klepsydra często chciałaby mieć bardziej zaokrąglone biodra.

Ciemne jeansy wyszczuplają – dobre dla gruszki

Gruszki z kolei pragną wyszczuplić dolną część sylwetki. Mają bowiem szersze biodra w stosunku do ramion i biustu. Aby wyrównać proporcje sylwetki, powinny sięgać po ciemne jeansy, które wyszczuplają. W ich przypadku dobrze sprawdzą się czarne, szare i ciemnogranatowe spodnie.

Jeansy ze stretchem lepiej dopasowują się do sylwetki

Czasy, gdy jeansy były w 100% wykonane z bawełny, już minęły. Z czasem producenci ubrań zauważyli, że dodatek elastanu, sprawia, że spodnie lepiej dopasowują się do kobiecej sylwetki. Jednocześnie tak się nie wypychają na kolanach, jak ma to miejsce w przypadku sztywnego denimu. Jeansy ze stretchem znajdziesz w większości sieciówek. Na pośladkach i biodrach wyglądają bajecznie. Jeśli decydujesz się na rurki, warto zadbać o to, aby zawierały elastan. Inaczej możesz mieć problem z ich zakładaniem i zdejmowaniem.