Życie z alergią

Jak wpuścić sweter w spodnie lub w spódnicę?

Jak wpuścić sweter w spodnie

Jesienią i zimą, gdy za oknem robi się chłodniej, chętnie sięgamy po ciepłe swetry. Te nosi się całkiem przyjemnie, ale nierzadko rodzą one pewien problem. Jak wpuścić sweter w spodnie lub w spódnicę? My podpowiadamy, jak to zrobić.

Nie każda kobieta chce nosić sweter w roli tuniki, która zakrywa jej pośladki. Czasem chcemy wyraźnie podkreślić talię, aby zaakcentować kobiecą sylwetkę. Aby tego dokonać, wpuszczamy górne elementy garderoby do spodni lub spódnic.  O ile latem jest to dość proste w wykonaniu, T-shirty, które wówczas nosimy, są stosunkowo ciepłe, to jesienią i zimą wszystko się komplikuje. W końcu sweter jest grubszy od bawełnianego T-shirtu. Do wielu dołów zwyczajnie nam nie wejdzie. Do innych nawet, jeśli jakimś cudem go wepchamy, to będzie się nieestetycznie rolował. Jak tego uniknąć?

Wybierz krótszy sweter

Najlepiej będzie, gdy już na etapie zakupów przemyślisz, jak zamierzasz nosić daną rzecz i czy nadaje się do tego. Jeśli lubisz akcentować talię, wkładając górę w spodnie lub w spódnicę, powinnaś sięgać po krótkie T-shirty i swetry. Nie muszą to wcale być fasony typu crop, które odsłaniają pępek. Wystarczy, że nie będą zbyt długie. Krótszy sweter łatwiej wkasać w spodnie czy w spódnicę, gdyż mamy tu niewiele nadprogramowego materiału.

Wybierz spódnicę z gumką o rozkloszowanym kroju

Jeśli chcesz wpuścić sweter w spódnicę, to lepiej wybrać taką z gumką o rozkloszowanym kroju. Wówczas bez trudu wkasasz górny element garderoby w dolny. Sweter nie będzie odznaczał się pod spódnicą w postaci wałków, ponieważ ta dzięki rozkloszowanemu krojowi nie przylega do ciała.

Podwiń nieco sweter na pasku – efekt bluzowania

Jeśli sweter jest ciut za długi, możesz przepasać się paskiem w talii i zbluzować go, korzystając z konstrukcji w postaci paska. Gdy troszkę podciągniesz go do góry tak, aby ukrył pasek, to pozostanie ci mniej dzianiny do schowania w spodniach czy w spódnicy.

Zwiąż sweter w węzeł

Coraz więcej kobiet wiąże dłuższe T-shirty na wysokości talii, podkreślając tym samym tę część swojej sylwetki. Możesz wykorzystać to samo rozwiązanie w przypadku swetra. Tutaj jednak potrzebujesz gumki recepturki, którą zwiążesz nadmiar materiału.

Częściowe wkasanie swetra w spodnie

Jeśli sweter jest dłuższy, może go też wkasać tylko częściowo w spodnie, np. z przodu. Z tyłu puszczasz go luzem na zewnątrz. Z przodu masz podkreśloną talię, a z tyłu luźny fragment materiału.  Wygląda to bardzo oryginalnie i intrygująco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *