Lifestyle

Jak usunąć kamień nazębny w naturalny sposób?

Jak usunąć kamień nazębny w naturalny sposób

Kamień nazębny to jeden z najczęściej nawracających problemów związanych z higieną jamy ustnej. Można usunąć go w gabinecie stomatologicznym, ale też w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak usunąć kamień nazębny w naturalny sposób.

Płukanka z octu

Ocet może uszkadzać szkliwo, dlatego zalecamy ostrożność. Po pierwsze płukankę z octu wykorzystujemy raz w tygodniu. Przygotowujemy ją z czterech łyżek octu, które wlewamy do szklanki wody, dokładnie mieszamy i przystępujemy do płukania jamy ustnej.

Mycie zębów aktywnym węglem

Można go rozłupać i sproszkować, po czym przystąpić do mycia zębów zwykłą szczoteczką. Spokojnie, nie zabarwisz sobie szkliwa na stałe, wręcz przeciwnie. Węgiel aktywny jest znany ze swoich właściwości wybielających. Ponadto doskonale usuwa kamień nazębny.

Masaż sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona to sposób stary jak świat. Korzystały z niej nasze babcie. Soda świetnie usuwa kamień nazębny i wybiela zęby, przy czym trzeba zachować umiar, korzystając z jej dobrodziejstw. Masaż sodą oczyszczoną wykonujemy maksymalnie raz w tygodniu. Nabieramy odrobinę na palec lub szczoteczkę i delikatnie szlifujemy szkliwo.

Okłady z natki pietruszki

Zmiel w blenderze trochę natki pietruszki, a następnie nałóż ją na zęby. Składniki uwalniane z papki pomogą ci wybielić zęby oraz usunąć kamień nazębny. Cała procedura jest całkowicie bezpieczna, nawet jak zjesz troszkę natki, wyjdzie ci to tylko na zdrowie.