Życie z alergią

Jak stworzyć swój styl?

Jak stworzyć swój styl

Warto wypracować swój styl, aby lepiej wyrażać siebie poprzez ubiór. Ponadto mając jasno zdefiniowany sposób ubierania się, zawsze czujemy się dobrze w swoim stroju. Podpowiadamy, jak stworzyć swój styl.

Po pierwsze, określ, co nosisz najczęściej

Przejrzyj zawartość swojej szafy. Czy wszystkie zawarte w niej ubrania nosisz równie chętnie? Zazwyczaj tak nie jest. Część ciuchów jest non stop w użyciu, a pozostałe leżą zapomniane na dnie szafy.  Zobacz, co łączy rzeczy, które nosisz z przyjemnością. Może są to spodnie i T-shirty. Oznacza to, że lepiej odnajdujesz się w sportowym stylu. Niekoniecznie lubisz nosić sukienki i spódniczki. W przyszłości warto inwestować w jeansy oraz T-shirty, a unikać sukienek i spódniczek, skoro te i tak okazują się bezużyteczne.

Po drugie, jakie ubrania lubisz nosić i dlaczego

Odpowiedz sobie, dlaczego lubisz nosić te konkretne ubrania. Może wynika to z faktu, że są one wygodne. A może po prostu czujesz się w nich kobieco. Część z nas wybiera dane zestawy, bo świetnie maskują nasze niedoskonałości. Kiedy indziej stawiamy na ubrania podkreślające nasze atuty. Podejście kobiet do mody jest bardzo zróżnicowane. Jeśli uwielbiasz swoje nogi, uważasz je za swój największy atut, nosisz krótkie spódniczki i sukienki, to właśnie w nie inwestuj. Unikaj zakupu jeansów, wystarczą ci te, które już posiadasz w swojej szafie.

Po trzecie, przejrzyj inspiracje modowe na Instagramie

Czasem twoja szafa jest zbiorem przypadkowych ubrań, co do których nie masz wyrobionego zdania. Wtedy warto przyjrzeć się profilom modowym na Instagramie. Rób screeny stylizacji, które ci się podobają. Dzięki nim będziesz wiedziała, czego szukać w sklepie.

Po czwarte, udaj się do sklepu na przymiarki

Nie chodzi o to, że masz od razu biec do galerii i wydać w niej swoje wszystkie pieniądze.  Po prostu podejdź do sklepów z inspiracjami w telefonie. Sprawdź, co z tego, co podoba ci się u innych, pasuje też tobie. Bardzo często okazuje się, że dany kolor czy krój nie są dla nas. U innych wyglądają obłędnie, ale nam zdecydowanie nie dodają piękna. Gdy już określisz, co służy twojemu typowi sylwetki oraz urody, wiesz, czego w przyszłości szukać w sklepach.

Po piąte, dokup to, czego brakuje w twojej garderobie

Sprawdź, co z rzeczy, które ci pasują, masz w swojej szafie. Zobacz, czego brakuje ci do stworzenia wybranych stylizacji. Może to być pasek, szpilki, balerinki, torebka etc. Tę rzecz, której ci brakuje do dopełnienia outfitu, dokup w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *