Życie z alergią

Jak sprzedawać używane rzeczy na portalach aukcyjnych?

Jak sprzedawać używane rzeczy na portalach aukcyjnych

Sprzedaż używanych rzeczy ma mnóstwo zalet. Po pierwsze, dużo łatwiej ci odgruzować mieszkanie, gdy sprzedajesz daną rzecz, niż wyrzucasz ją do kosza. Po drugie, jest to rozwiązanie ekologiczne, dobre przedmioty przechodzą z rąk do rąk, zamiast trafiać na śmietniska, które i tak już pękają w szwach. Po trzecie, zawsze możesz odzyskać choć część wydanych pieniędzy. Jak sprzedawać używane rzeczy na portalach aukcyjnych.

Po pierwsze, dobre zdjęcie

Tak naprawdę to, czy sprzedasz daną rzecz, zależy od pierwszego wrażenia, jakie wywrze na odbiorcach twoje ogłoszenie. A to z kolei jest silnie powiązane z zamieszczonym przez ciebie zdjęciem. Dlatego też warto przyłożyć się do jego wykonania. Znajdź jednolite tło, może to być biały brystol, zdjęcia rób w świetle dziennym przy odsłoniętym oknie. Wówczas uzyskasz najlepsze odzwierciedlenie kolorów. Zadbaj, aby zdjęcie było czyste i estetyczne. Nic tak nie psuje pierwszego wrażenia, jak jakieś rzeczy poniewierające się w tle fotografowanego obiektu.

Po drugie, konkretny opis

Postaw na konkret. Najlepiej skupić się na pełnej nazwie produktu, jej kolorze, przebiegu, wieku, ewentualnych wadach i zaletach. Koniecznie podaj konkretną cenę oraz możliwość zakupu (odbiór osobisty, możliwość wysyłki Pocztą Polską etc.). Nie wypisuj tego, ile dobrych momentów przeżyłaś w tym sweterku, kupującego to nie obchodzi. Chciałby natomiast poznać jego rozmiar, markę oraz dowiedzieć się, czy jest już zmechacony.

Po trzecie, pisz prawdę

W ogóle nie ma sensu ukrywać wad produktu. Jeśli książka ma dedykację na drugiej stronie, to warto to zaznaczyć w ogłoszeniu. Jednym to będzie przeszkadzać, drugim niekoniecznie. Naprawdę warto być szczerym, w końcu ten sam klient może do ciebie powrócić lub zrobić ci antyreklamę.

Po czwarte, oferuj tanią wysyłkę

Ludzie często zniechęcają się faktem, że muszą sporo zapłacić za wysyłkę. Mogą sobie przeliczyć, że taniej im wyjdzie kupić daną rzecz stacjonarnie. Najtańszą wysyłkę masz obecnie w kiosku, jednak nie każdemu to rozwiązanie odpowiada.

Po piąte, odświeżaj ofertę

Pilnuj, aby twoja oferta nie ginęła gdzieś w czeluściach internetu. Regularnie ją wyłączaj, a następnie wrzucaj od nowa. To zwiększy jej zasięg i prawdopodobieństwo sprzedaży.

Po szóste, wysyłaj od razu

Jeśli ktoś wpłaci ci pieniądze na konto, od razu wyślij paczkę. W ten sposób zwiększysz swoją wiarygodność. Zadowolony kupujący wystawi ci pozytywną opinię, a im więcej dobrych ocen, tym więcej osób nie boi się robić u ciebie zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *