NAJNOWSZE Życie z alergią

Jak spędzić mikołajki z małym alergikiem?

mikołajki

Mikołajki to szczególny dzień, zwłaszcza dla najmłodszych. Warto zadbać o to, aby zostać on zapamiętany na długo. Jak spędzić mikołajki z małym alergikiem?

Przyjście św. Mikołaja

Wraz z początkiem grudnia przychodzi czas, na który czekamy cały rok. Mowa oczywiście o dniu 6 grudnia. Mikołajki to wyjątkowe święto, kultywowane w tradycji od dawna. W tym dniu obdarowywano się prezentami, co jest wciąż obecne w naszej kulturze. Choć mikołajki są obecnie bardzo komercyjne, dzieci uwielbiają otrzymywać i dawać drobne upominki. W szkołach, centrach handlowych czy na rynkach można spotkać Mikołaja.

Jak spędzić mikołajki z małym alergikiem?

Mikołajki to dzień, na który z ogromną niecierpliwością czeka każde dziecko. Podpowiadamy jak spędzić udane mikołajki z małym alergikiem tak, aby na długo zapamiętał ten dzień. Jedną z atrakcyjnych opcji będzie lodowisko. Ta zimowa atrakcja pojawia się w wielu miastach, właśnie w okresie grudniowym. Na lodowisko możemy wybrać się całą rodziną. Jazda na łyżwach w towarzystwie świątecznej muzyki i dekoracji będzie wspaniale spędzonym czasem. Jeśli nie możemy liczyć na lodowisko świąteczne, udajmy się do hali sportowej, na krytą taflę. Tam równie ciekawie spędzimy mikołajki. Z tej okazji odbywają się także różne konkursy i zabawy dla najmłodszych, a w niektórych miejscach możemy także liczyć na darmowy wstęp. Innym pomysłem na spędzenie mikołajek jest wybranie się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Rynki dużych miast zamieniają się w prawdziwie bajkowe krainy, gdzie na brakuje atrakcji dla dzieci.mikołajki Karuzele, śnieżne kule czy bajkowe domki to tylko niektóre z kolorowych miejsc, które koniecznie należy sprawdzić podczas mikołajkowego spaceru. Na jarmarkach, 6 grudnia to zwykle dzień spotkania z Mikołajem i jego świtą w postaci elfów, śnieżynek czy krasnali. Dzieci mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Jeśli wolimy nieco cieplejsze miejsca niż rynek czy lodowisko, możemy udać się z małym alergikiem do kina. Taka forma rozrywki i prezentu będzie dość nietypowa ale z pewnością udana. Z okazji mikołajek, kina organizują specjalne seanse dla dzieci. Maraton filmów animowanych czy premiera świątecznego filmu dla całej rodziny będzie wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w grudniowy dzień.

Przedstawione propozycje to tylko niektóre z pomysłów na spędzenie mikołajek z małym alergikiem. Wystarczy trochę naszej inwencji. Ośrodki miejskie organizują wiele wydarzeń czy warsztatów dla dzieci, więc warto sprawdzić kulturalną ofertę miasta, domu kultury czy biblioteki. Mikołajki spędzone w gronie najbliższych będą wspominane jeszcze przez długi czas. Zadbajmy więc o to, aby ten dzień był pełen uśmiechu i radości.

Katarzyna Antos