Życie z alergią

Jak się rozpogodzić w listopadową szarugę?

Pogoda za oknem do niczego nie zachęca. Jest szaro i ponuro. Z trudem wstaje się rano z łóżka, w pracy działa się na zwolnionych obrotach, a po powrocie do domu marzy się o leżeniu z książką. Jak się rozpogodzić w listopadową szarugę

Pogoda za oknem do niczego nie zachęca. Jest szaro i ponuro. Z trudem wstaje się rano z łóżka, w pracy działa się na zwolnionych obrotach, a po powrocie do domu marzy się o leżeniu z książką. Jak się rozpogodzić w listopadową szarugę?

Spotkanie z przyjaciółmi

Nie ma nic bardziej podbudowującego i ekscytującego niż spotkanie z przyjaciółmi, podczas którego można się wygadać, pośmiać. Ze znajomymi możesz wyskoczyć na pyszne ciasto do kawiarni lub pożywny obiad w restauracji. Możecie też pójść razem do kina lub teatru. To z pewnością doda barw twojej listopadowej codzienności, gdy większość z nas mocno przeżywa szybko zapadającą ciemność.

Zakupy

Oczywiście, nie należy ich traktować jako leku na całe zło. Nie możemy sobie codziennie poprawiać nastroju, kupując nowe ubrania. Ale możemy czasem zrobić coś miłego dla siebie. Np. wskaż jedną rzecz, o której marzysz i którą bardzo chciałabyś mieć. Może to być zimowa sukienka w liliowym kolorze, kozaki za kolano etc. Teraz możesz przystąpić do poszukiwań tej rzeczy. Odwiedzaj swoje ulubione sklepy, przymierzaj, a na koniec wybierz tę rzecz, która najlepiej spełnia twoje oczekiwania.

Dobra muzyka

Jadąc do pracy, koniecznie puść sobie coś przyjemnego dla ucha, co nie dołuje cię, lecz mobilizuje do działania. Możesz zacząć nucić tę piosenkę wraz z artystą. Śpiew cudownie oczyszcza i szybko poprawia nastrój.

Coś pysznego i zdrowego do jedzenia

Warto sobie poprawiać nastrój pysznym i zdrowym jedzeniem. Czy wiesz, że dodatek orzechów czy kakao do jogurtu naturalnego blendowanego z bananem może zwiększyć poziom serotoniny w twoim organizmie? W rezultacie poczujesz się lepiej, a twoja figura na takim deserze z pewnością nie ucierpi.

Wiosenne perfumy

Kto powiedział, że jesienią trzeba nosić ciężkie, otulające perfumy? Postaw na wiosenny, lekki kwiatowy zapach, który niesie ze sobą coś optymistycznego.  Potrzebujesz właśnie takich rzeczy, aby poczuć się zdecydowanie lepiej.

Dobra książka

Literatura potrafi nas przenieść do zupełnie nowego świata. Ukazać piękną, szczęśliwą miłość, rezolutną artystkę, której po latach bojów udaje się zrobić zawrotną karierę. Szukaj pozytywnych i optymistycznych historii, a sama poczujesz się od razu lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *