KOSMETYKI Życie z alergią

Jak rozpoznać dobrą kosmetyczkę?

jak rozpoznać dobrą kosmetyczkę

Zabiegi kosmetyczne stały się dziś niezwykle popularne. Swoją twarz, ciało i paznokcie oddajemy w ręce specjalistów. To oni robią nam hennę brwi, depilację brazylijską, malują paznokcie i ujędrniają uda. Jak rozpoznać dobrą kosmetyczkę i uniknąć rozczarowań?

Zwróć uwagę na narzędzia

Jeśli malujesz paznokcie, a wcześniej robisz sobie manicure, wycinasz skórki etc., zwróć uwagę na narzędzia. Po pierwsze, końcówki do frezarki powinny być jednorazowego użytku i zapakowane w fabrycznie zaklejane opakowania. Po zabiegu kosmetyczka powinna je wyrzucić. Cążki powinny być sterylizowane – wbrew pozorom mało salonów wysyła je do autoklawu, większość tylko spryskuje płynem do dezynfekcji, który nie usuwa groźnych wirusów. W związku z tym zachęcamy do korzystania z usług salonów, gdzie wszystko jest jednorazowe. Począwszy od pilniczka, poprzez bloczek polerski, a na frezach skończywszy.

Sposób malowania

Czy kosmetyczka nakłada kosmetyki najpierw na uprzednio zdezynfekowaną dłoń, a dopiero później czystym pędzlem na twoją twarz? Jeśli maluje cię tuszem prosto z opakowania lub aplikatorem od błyszczyka, to znak, że wcześniej pomalowała w ten sam sposób także innych ludzi. A to oznacza, że aplikatory mogą siedliskiem wielu groźnych bakterii.

Posiadane kosmetyki

Czy nie są one przeterminowane, mają odpowiednią konsystencję i nie śmierdzą? Ważne, aby były znanych producentów, nie zaś pochodziły z Aliexpress lub były podróbkami luksusowych marek. Musisz mieć pewność, że to, co nakłada na twarz twoja makijażystka, posiada atest Unii Europejskiej i nie jest toksyczne.

Podejście do higieny

W dobrym salonie kosmetycznym pracownice noszą rękawiczki jednorazowe, nowe zakładają do każdej klientki, mają też na twarzy maseczkę ochronną, dezynfekują blat po wyjściu klientki. To bardzo ważne, aby nie korzystać z usług firm, w których panuje tylko pozorna czystość. Ta mikrobiologiczna jest dużo ważniejsza od ewentualnego błota na podłodze w deszczowy dzień.

Intymność podczas zabiegów

Jeśli robisz depilację brazylijską lub zabieg na uda, ważne jest, aby pokój był zamknięty, okna zasłonięte i nikt wam nie przeszkadzał w trakcie zabiegów. Gdy ktoś wchodzi, nawet szefowa do pokoju pracownicy, gdy ty masz depilowane miejsca intymne, jest to mocno niestosowne.