KOSMETYKI Życie z alergią

Jak rozpoznać dobrą kosmetyczkę?

jak rozpoznać dobrą kosmetyczkę

Zabiegi kosmetyczne stały się dziś niezwykle popularne. Swoją twarz, ciało i paznokcie oddajemy w ręce specjalistów. To oni robią nam hennę brwi, depilację brazylijską, malują paznokcie i ujędrniają uda. Jak rozpoznać dobrą kosmetyczkę i uniknąć rozczarowań?

Zwróć uwagę na narzędzia

Jeśli malujesz paznokcie, a wcześniej robisz sobie manicure, wycinasz skórki etc., zwróć uwagę na narzędzia. Po pierwsze, końcówki do frezarki powinny być jednorazowego użytku i zapakowane w fabrycznie zaklejane opakowania. Po zabiegu kosmetyczka powinna je wyrzucić. Cążki powinny być sterylizowane – wbrew pozorom mało salonów wysyła je do autoklawu, większość tylko spryskuje płynem do dezynfekcji, który nie usuwa groźnych wirusów. W związku z tym zachęcamy do korzystania z usług salonów, gdzie wszystko jest jednorazowe. Począwszy od pilniczka, poprzez bloczek polerski, a na frezach skończywszy.

Sposób malowania

Czy kosmetyczka nakłada kosmetyki najpierw na uprzednio zdezynfekowaną dłoń, a dopiero później czystym pędzlem na twoją twarz? Jeśli maluje cię tuszem prosto z opakowania lub aplikatorem od błyszczyka, to znak, że wcześniej pomalowała w ten sam sposób także innych ludzi. A to oznacza, że aplikatory mogą siedliskiem wielu groźnych bakterii.

Posiadane kosmetyki

Czy nie są one przeterminowane, mają odpowiednią konsystencję i nie śmierdzą? Ważne, aby były znanych producentów, nie zaś pochodziły z Aliexpress lub były podróbkami luksusowych marek. Musisz mieć pewność, że to, co nakłada na twarz twoja makijażystka, posiada atest Unii Europejskiej i nie jest toksyczne.

Podejście do higieny

W dobrym salonie kosmetycznym pracownice noszą rękawiczki jednorazowe, nowe zakładają do każdej klientki, mają też na twarzy maseczkę ochronną, dezynfekują blat po wyjściu klientki. To bardzo ważne, aby nie korzystać z usług firm, w których panuje tylko pozorna czystość. Ta mikrobiologiczna jest dużo ważniejsza od ewentualnego błota na podłodze w deszczowy dzień.

Intymność podczas zabiegów

Jeśli robisz depilację brazylijską lub zabieg na uda, ważne jest, aby pokój był zamknięty, okna zasłonięte i nikt wam nie przeszkadzał w trakcie zabiegów. Gdy ktoś wchodzi, nawet szefowa do pokoju pracownicy, gdy ty masz depilowane miejsca intymne, jest to mocno niestosowne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1