Życie z alergią

Jak radzić sobie z problemem obcierających się ud?

Jak radzić sobie z problemem obcierających się ud

Problem obcierających się ud dotyczy na ogół pań z nadwagą. Niestety, nadmiar tkanki tłuszczowej na udach sprzyja obtarciom zwłaszcza latem. Jest to jednak temat tabu i niewiele się o nim mówi. Jak radzić sobie z problemem obcierających się ud?

Obcierające się uda a noszenie tylko spodni

Panie, które zmagają się z tą przypadłością, na ogół noszą spodnie lub dłuższe szorty. Boją się zakładać sukienki czy spódniczki. Unikają ich nawet w upalne dni, co jest dość uciążliwe. Sukienki i spódniczki należą do bardziej przewiewnych ubrań aniżeli spodnie. Jednak jeansy lub dłuższe szorty czy rybaczki zapobiegają obcieraniu się ud. Przy sukienkach i spódniczkach problem ten występuje.

Antyperspirant w kulce

W walce z problemem obcierających się ud może pomóc antyperspirant w kulce. Aplikujemy go na wewnętrzna powierzchnię obu ud. Po zaschnięciu skóra staje się matowa i nie klei się do siebie, przez co obcieranie staje się mniej dokuczliwe.

Dobry puder matujący

Na analogicznej zasadzie działa pudrowanie np. zasypką dla niemowląt wewnętrznej strony ud. Zmatowiona skóra nie jest tak lepka jak zwykła, która wydziela lepki pot działający niczym klej.

Bawełniane szorty

Dobrym rozwiązaniem może okazać się też zakładanie pod sukienki i spódniczki krótkich, cienkich i materiałowych krótkich spodenek, które są obcisłe. Na ogół to rozwiązanie jednak potęguje uczucie gorąca w upalne dni. Sprawdzi się, gdy temperatura nie przekracza 25 stopni Celsjusza.

Opaski na uda

W sklepach internetowych możemy też zamówić specjalne, cienkie, bawełniane i obcisłe opaski na uda, które zakładamy pod sukienkę czy spódniczkę. Trzeba jednak pamiętać, aby nasza kreacja nie była zbyt krótka ani obcisła, bo obecność takich gadżetów stanie się widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *