Życie z alergią

Jak przechowywać staniki, by nie uległy odkształceniu?

Jak przechowywać staniki, by nie uległy odkształceniu

Staniki posiada każda z nas, jednak nie wszystkie wiemy, jak należy je przechowywać. W rezultacie wiele z nas ma piękne biustonosze tylko na samym początku. Później zaczynają się one brzydko odginać i nie nadają się do bluzek z głębokim dekoltem. Jak przechowywać staniki, by nie ulegały odkształceniu?

Specjalne półki w szafie

Biustonosze nie znoszą ścisku, dlatego najlepiej wygospodarować na nie kilka półek w szafie i tam ułożyć je tak,  aby żadna miseczka się nie odginała i nie była niczym przygnieciona.  Staniki możesz układać na sobie, nakładając miseczkę na miseczkę, ale nie możesz przesadzać z wysokością takiej górki. Trzy staniki ułożone w ten sposób to dobre rozwiązanie, ale górka składająca się z dziesięciu to już przesada, przy takim tłoku na pewno któryś biustonosz nie będzie leżał w komfortowych warunkach i zacznie się brzydko zaginać.

Pojemnik na biustonosze

W sklepach z bielizną oraz w chińskich sklepach z ubraniami można znaleźć specjalne pojemniki na biustonosze z odwzorowanym kształtem stanika. Są one w stanie pomieścić do 5 biustonoszy. Stanowią doskonałe rozwiązanie, gdy wybierasz się w podróż i nie chcesz, aby twoja bielizna ucierpiała podczas transportu. Jednocześnie taki pojemnik sprawdzi się w domu, żeby nie układać staników na półkach. Wystarczy włożyć je do specjalnego pudełka, a potem możemy je umieścić w dowolnym miejscu w szafie.

Pranie w specjalnych woreczkach

Niby nie ma nic oryginalnego w tej poradzie, chyba każda z nas słyszała, że staniki umieszczamy w specjalnych woreczkach, po czym dopiero wrzucamy do pralki, ale niewiele z nas tak robi. Na co dzień pierzemy wszystko razem, dzieląc ewentualnie ze względu na kolor. Nie patrzymy się przy tym na to, że stanik w bębnie pralki może ulec uszkodzeniu i ten woreczek, choć wygląda niepozornie, ma go przed tym chronić.