Życie z alergią

Jak oswoić printy?

Jak oswoić printy

Wzory na ubraniach mają swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Wielu z nas się podobają, ale brakuje nam odwagi, by je nosić. Boimy się, że przesadzimy i w rezultacie wystawimy siebie na pośmiewisko. Podpowiadamy, jak oswoić printy.

Wzór dobierz do swojego charakteru

Przede wszystkim musisz ustalić, jaki wzór jest zgodny z twoim charakterem i osobowością. Masz delikatną, kobiecą naturę? Postaw na kwiaty, motyle, groszki i serca.  Podkreślą twoją naturę. Jeśli natomiast lepiej czujesz się w zwierzęcych printach, to panterki, paski zebry etc. są właśnie dla ciebie. Dla kobiet, które cenią sobie luz i sportowy look, stworzono ubrania z rowerowym, motocyklowym i samochodowym wzorem.

Wielkość printu ma znaczenie

Po drugie, musisz nauczyć się, jaka wielkość wzorku jest dla ciebie idealna. Pamiętaj, że duże printy pogrubiają, natomiast drobne wysmuklają. Pionowe paski cię wyszczuplą, a poziome dodadzą kilogramów.  Jeśli jesteś drobna i chcesz dodać sobie objętości, postaw na duże wzory. Natomiast, gdy nie chcesz podkreślać swoich krągłości, postaw na drobne printy.

Jak modelować sylwetkę za pomocą wzorzystych ubrań?

Po trzecie, możesz wykorzystać powyższą zasadę do modelowania sylwetki. Np. masz drobne piersi, to załóż bluzkę w wielkie kwiaty lub grochy, aby optycznie je powiększyć. Gdy chcesz wyszczuplić biodra, postaw na spódnicę z drobnym printem.

Jak zestawiać ubrania z printem?

Po czwarte, naucz się zestawiać ubrania z printem. Jeśli masz sukienkę w jakiś wzór, sprawa jest prosta, wystarczy dobrać do niej czarne buty i torebkę. Gorzej, gdy print jest na spodniach, spódnicy czy bluzce. Wówczas wyznajemy zasadę, że pstrokata góra potrzebuje jednolitego dołu i na odwrót. Kolor bluzki dobieramy pod kolor spodni czy spódnicy z printem. Możemy się kierować tutaj zarówno spójnością z kolorem bazy, jak i podobieństwem do koloru printu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1