Życie z alergią

Jak nie przytyć w święta?

Jak nie przytyć w święta

Wiele kobiet skarży się, że po świętach przybywa im zbędnych kilogramów. W okresie świąteczno-noworocznym wiele z nas ma wolne i spędza czas w domu lub przy stole ze znajomymi. Podpowiadamy, jak nie przytyć w święta.

Nie jedz więcej niż zazwyczaj

Polacy z niewiadomych powodów uważają, że w święta można jeść więcej niż zazwyczaj, wręcz dopuszczając się obżarstwa. Tymczasem w Boże Narodzenie mamy taki sam metabolizm jak w każdy inny okres w roku.  Nie powinnyśmy zatem przesadzać z jedzeniem i konsumować więcej, niż powinniśmy. Polska tradycja mówi o 12 potrawach na wigilijnym stole. To strasznie dużo, biorąc pod uwagę, że większość z nich jest tłustych. To prawdziwa bomba kaloryczna dla naszego organizmu. Poza tym przejadanie się nie jest zdrowe, towarzyszy mu ogromny dyskomfort.

Unikaj wysokokalorycznych potraw

Nie jedz rzeczy, które są bardzo kaloryczne. Ciasta przekładane kremem czy masą kajmakową to prawdziwe zabójstwo dla twojej figury. Możesz zjeść kawałek, ale nie pięć.  Możesz zjeść kilka pierogów, ale nie całą miskę. Jedz racjonalnie, a nie przytyjesz przez święta.

Ruszaj się

Wiemy, że zima nie sprzyja aktywności fizycznej. Gdy za oknem mróz i plucha, nie chce się wychodzić z domu nawet na spacer. Ale warto się ruszać, bo najwięcej kilogramów przybywa nam z powodu siedzącego trybu życia.  Ciągłe oglądanie telewizji połączone z podjadaniem musi zakończyć się katastrofą dla naszej sylwetki.

Przygotuj mniej kaloryczne wersje świątecznych potraw

Czy naprawdę wszystkie dania, które serwujemy, muszą być tak kaloryczne? W internecie możesz znaleźć przepis na zdrowsze pierniki, pierogi można zjeść po ugotowaniu, bez odsmażania i polewania ich śmietaną, tę ostatnią zawsze można zastąpić jogurtem naturalnym.