Moda alergika

Jak nie kupować zbędnych ubrań?

Jak nie kupować zbędnych ubrań

Choć szafy wielu z nas pękają w szwach, to wciąż zdarza nam się ulegać pokusie zakupu nowych ubrań. Sieciówki kuszą nas atrakcyjnymi promocjami, na dodatek w sklepach nieustannie pojawiają się ciekawe fasony. Podpowiadamy, jak nie kupować zbędnych ubrań.

Kupuj tylko ubrania z efektem wow

Wiele kobiet popełnia ten sam błąd. Kupujemy jakiś sweter, bo jest w dobrej cenie, ma fajny skład etc., ale niekoniecznie wywarł na nas spektakularne wrażenie. Potem leży on na dnie szafy i rzadko po niego sięgamy. O wiele lepiej jest kupować ubrania z efektem wow. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, nie do końca jesteś do niego przekonana, długo oglądasz daną rzecz, to zrezygnuj z jej nabycia. Niestety, tak zachowujemy się, gdy coś nam nie pasuje w konkretnym ubraniu. Gdy poczujesz mocniejsze bicie serca na widok jakiegoś swetra, sprawdź jego cenę, skład i wykonanie. Jeśli spełnia twoje standardy, kup go.

Kupuj tylko te ubrania, które dobrze leżą

Bardzo wiele z nas kupuje kurtkę, bo jest tania i praktyczna. Zapominamy o tym, że powinna też ładnie na nas wyglądać. Gdy nas poszerza, wyglądamy w niej jak ludzik Michelina, to potem nie będziemy chciały jej nosić.  Tak samo jest z sukienkami, gdy coś gdzieś na odstaje, krzywo wisi, otwiera się na dekolcie, to będziemy unikać tego problematycznego ubrania jak diabeł święconej wody.

Kupuj ubrania, których naprawdę potrzebujesz

Czasem po prostu musimy kupić granatowe jeansy lub biały T-shirt, bo poprzednie tego typu ubranie właśnie zakończyło swój żywot. Podarło się, poplamiło etc. Jeśli potrzebujesz białego T-shirtu lub kardiganu, to kup biały T-shirt i kardigan, zrezygnuj natomiast z kolejnego topu w kwiaty.

Kupuj wygodne ubrania

Pamiętajmy o to, aby zawsze rzetelnie ocenić komfort noszenia danej rzeczy. Pewne cechy danego ubrania od razu wychodzą na jaw. Np. możemy poczuć, że gumki od hiszpanki wbijają nam się w ramiona, rękawki są za wąskie na wysokości pach i trochę nam wpijają w skórę.  Inne wady danego ubrania często wychodzą na światło dzienne podczas użytkowania  rzeczy. Okazuje się, że jeansy mają zbyt twarde szwy, przez co boli nas wewnętrzna strona ud. Nigdy nie kupuj sukienki, która jest na styk w talii bądź biuście. Nawet jeśli lubisz dopasowane ubrania, to po to będziesz sięgała rzadko ze względu na spory dyskomfort podczas noszenia.

Kupuj ubrania w swoich kolorach, wzorach i fasonach

Pamiętaj, aby nie przekonywać się na siłę do jakichś trendów, bo akurat są na topie. Jeśli nie lubisz motywów zwierzęcych w ubraniach, kup kolejną kwiatową sukienkę, w której będziesz czuła się dobrze i komfortowo. Jeśli preferujesz rozkloszowane spódnice przed kolano, nie kupuj ołówkowej spódnicy midi. Jeśli nie znosisz kolorów jesieni, nie zmuszaj się do polubienia pomarańczu, brązu czy beżu.

Nie kupuj ubrań, do których masz jakiekolwiek zastrzeżenia

Jeśli coś w danej rzeczy ci nie pasuje, odpuść ją sobie. Ta wada z czasem stanie się na tyle duża, że nie będziesz nosiła danego ubrania. Szkoda zatem wydawać na nie pieniądze.  Jeśli nie lubisz półgolfów, to takie wykończenie w przypadku sukienki będzie ją dyskwalifikowało.  Gdy nie przepadasz za kratą, unikaj ubrań z tym printem. Wolisz spódnice z wszytą gumą, unikaj tych jej pozbawionych.  Nie lubisz pasków w ramoneskach, bo zupełnie się nie trzymają, tylko smętnie opadają chwilę po zapięciu? Kup ramoneskę bez pasków.