Życie z alergią

Jak kupować buty online?

Jak kupować buty online

Obecnie handel coraz bardziej przenosi się do sieci. Jest to spowodowane kilkoma aspektami. Po pierwsze, z powodu koronawirusa wynajmowanie dużych powierzchni w galeriach handlowych jest mało opłacalne. Po drugie, utrzymanie sklepu internetowego wychodzi taniej, a zakupy online zapewniają dostęp do większej liczby modeli obuwia.  Po trzecie, stacjonarnie mamy do wyboru dwie duże sieciówki plus kilka rodzimych salonów obuwniczych. Pozostałe są dostępne tylko w sieci. Jak kupować buty online?

Jak znaleźć wygodne buty?

Zakup butów stanowi nie lada wyzwanie. Musimy bowiem trafić nie tylko z rozmiarem, ale też szerokością buta, wysokością podbicia, stabilnością obcasa, miękkością tworzywa. Buty powinny być wygodne w noszeniu i nie mogą obcierać naszej skóry. Na dodatek powinny wysmuklać naszą stopę, a nawet optycznie wydłużać nogi. Wobec butów mamy wiele oczekiwań, lecz bardzo trudno je spełnić producentom tychże.

Kupowanie butów stacjonarnie bywa problematyczne

Zapewne zauważyłaś, że mierząc 20 par butów stacjonarnie, nie raz nie znajdujesz nic, co dobrze leży na twojej stopie, jest praktyczne i wygodne. Buty bardzo często są za twarde, przez co obcierają stopę. Zdarza się też, że ich obcas jest mało stabilny, przez przednie paseczki w sandałach wypada cała stopa.  Z tyłu zapiętek nie zapewnia stabilności dla stopy, co grozi skręceniem kostki.

Jak kupować buty online?

Kupowanie butów online jest jeszcze trudniejsze. Musisz trafić z rozmiarem, a z tym naprawdę bywa bardzo różnie. Sama zauważyłam, że mieszczę się w przedziale 39-43, chociaż w popularnych sieciówkach niemal zawsze pasuje mi 40.  Jak tego dokonać?

Zmierz stopę

Po pierwsze, zmierz stopę centymetrem krawieckim. Zapisz dokładny wynik pomiaru, a następnie porównaj wymiary swojej stopy z tabelką przy każdej parze butów, która cię interesuje.  Musisz jednak pamiętać, że długość stopy nie odpowiada długości wkładki. Wkładka zawsze jest ciut dłuższa.

Przyjrzyj się butom na zdjęciach

Po drugie, dokładnie przyjrzyj się zdjęciom. Czy modelka nie stoi w jakiś dziwny sposób? Bardzo często można dostrzec, że w tych butach nawet ciężko ustać, stopa bardzo leci do przodu, przez co palce modelki wypadają z sandałów.

Zwróć uwagę na detale

Po trzecie, przeczytaj opis produktu i zwróć uwagę na detale. Jeśli tworzywo, z którego wykonano but wydaje się twardawe, nie wykazuje elastyczności, gdy modelka w nim chodzi, to buty będą obcierać stopę. Lepiej wybrać takie wykonane z bardziej elastycznego materiału, które będą dostosowywać się do naszych ruchów.

Sprawdź warunki zwrotu

Po czwarte, zapoznaj się z warunkami zwrotu. Może okazać się, że buty są bardzo tanie, na wyprzedaży kosztują 30 zł, ale zwrócić możesz je jedynie, odsyłając na adres sklepu internetowego, co generuje koszt rzędu 18 zł. Jak widać, jest to mało opłacalne. Jeśli umiesz sprzedawać rzeczy na serwisach aukcyjnych, zawsze możesz je komuś odsprzedać. Gdy nie masz na to czasu, dokładnie przemyśl zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *