leki-na-astme

Astma to przewlekła choroba, którą można leczyć za pomocą różnych leków. Jak działają nowoczesne leki na astmę?

Problematyczna astma

Wszystkie choroby związane z układem oddechowym to ciężkie schorzenia, ponieważ oddychanie to jedna z podstawowych czynności życiowych. Astma występuje dość często. Chorują na nią zarówno dzieci jak i dorośli, także osoby aktywne fizycznie. Wśród astmatyków możemy wyróżnić znanych sportowców, w tym nawet mistrzów olimpijskich. Astma wymaga przyjmowania leków i stałej obserwacji. Badacze wciąż szukają coraz to skuteczniejszych rozwiązań medycznych na objawy tej uciążliwej choroby dróg oddechowych.

REKLAMA

Jak działają nowoczesne leki na astmę?

Astma jest specyficznym schorzenie, ponieważ jej przebieg bywa różny. Od niego zależą także przyjmowane leki. Najczęściej stosowanymi farmaceutykami są leki wziewne, które niwelują problemy z oddechem. Oprócz tradycyjnych leków z grupy glikokortykosteroidów, w Polsce dostępne są także leki nowej generacji. Jednym z nich jest cyklezonid. To tzw. prolek, który staje się aktywny w płucach. Dzięki odpowiedniej dawce, jest w stanie dotrzeć w głąb układu oddechowego, skuteczniej niwelując objawy astmy. Lekarze na całym świecie zalecają leczenie oparte na stosowaniu dwóch różnych leków. Taka terapia skojarzona jest w wielu krajach standardem leczenia astmy. Kluczową rolę w terapii odgrywa współpraca pacjenta z lekarzem. Dzięki odpowiedniej wiedzy na temat dostępnych leków i objawów, charakterystycznych dla danego przypadku, leczenie może być bardziej skuteczniejsze.

Kontrola astmy

kontrola-astmy

Pacjenci, chorujący na astmę muszą mieć świadomość choroby. Atak astmy może przyjść nagle i niespodziewanie. W takiej sytuacji musimy wiedzieć który lek przyjąć i kiedy zgłosić się do lekarza. Stałe badania i regularne kontrole lekarskie to podstawa w leczeniu astmy, nie ważne czy odbywa się ono za pomocą nowych leków czy też nie. Pamiętajmy również o tym, że działanie leków jest zależne od stopnia choroby, dlatego istotna jest ciągła obserwacja stanu zdrowia i reakcji na dane środki farmakologiczne.

Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie będzie więcej skutecznych i nowoczesnych leków, które pomogą uporać się z objawami takiej choroby jak astma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here