KOSMETYKI Życie z alergią

Jak dodać wakacyjne akcenty do makijażu?

kolorowe akcenty w makijażu

Makijaż stanowi prosty sposób na podkreślenie swoich mocnych stron i zakamuflowanie słabszych. Dobrze, gdy odzwierciedla aktualną porę roku i jest adekwatny do naszego typu urody oraz okazji. Jak dodać wakacyjne akcenty do makijażu?

Dolne rzęsy pomalowane kolorową maskarą

Niezależnie od tego, ile masz lat i jak dawno ukończyłaś liceum, możesz czasem zaszaleć z kolorem. Nawet jeśli nie należysz do najodważniejszych, masz sporo możliwości. Np. latem możesz pomalować górne rzęsy czarną maskarą, a dolne podkreślić turkusową.  To ładnie wydobędzie brązową tęczówkę.

Kolorowy eyeliner

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zastąpić czarny eyeliner niebieskim czy fioletowym. To ładnie podkreśla spojrzenie i stanowi urozmaicenie dla codziennej makijażowej rutyny. Baw się kolorami niezależnie od wieku. Tak naprawdę drobny akcent makijażowy pasuje nam niezależnie od wieku. Nie musisz od razu malować całych oczu na koralowo, możesz je wycieniować szarościami i tylko kreskę zrobić w żywszym kolorze.

Rozświetlenie twarzy i ciała

Wakacyjnym akcentem w makijażu jest także rozświetlenie. To możesz wykonać rozświetlaczem w kamieniu lub w płynie. Przy czym ten drugi daje bardziej wyrazisty efekt, ale stosowany codziennie może zapychać. Na twarz bezpieczniej jest nakładać kosmetyki w kamieniu.

Postaw na kolorową szminkę

Szalej z pomadkami. Koral, czerwień, malina, fiolet, żywy róż – istnieje tyle pięknych kolorów, po które możesz sięgać w zależności od swojego ubioru. Pamiętaj jednak, że gdy jesteś zimą, ciepłe kolory takie jak pomarańcz mogą wyglądać mało korzystnie. Będą cię postarzać i prezentować się nienaturalnie.

Stemple do makijażu

Wiesz, że tego lata wypuszczono specjalne stemple. Działają one podobnie jak eyeliner w pisaku. Wystarczy przyłożyć je do powieki i ciach, masz gwiazdkę lub serduszko. Do dyspozycji klientów pozostawiono wiele wzorów i kolorów. Tylko od ciebie zależy, jak daleko dasz się ponieść wyobraźni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *