Życie z alergią

Jak dobrać stanik do nietypowego kroju sukienki?

Jak dobrać stanik do nietypowego kroju sukienki

Mamy pełnię lata i dlatego też chętnie nosimy letnie sukienki. Te często różnią się od siebie krojem. Nie pod każdą kreację założymy standardowy biustonosz. Jak dobrać stanik do nietypowego kroju sukienki?

Sukienka typu hiszpanka

Takie sukienki odsłaniają nagie ramiona. Jest to bardzo seksowne rozwiązanie, które w upalne dni świetnie zdaje egzamin. Zapewnia bowiem przewiew i zapobiega przegrzewaniu się organizmu. Niestety, sukienka typu hiszpanka wymaga użycia stanika z odpinanymi ramiączkami.  Na szczęście takich biustonoszy jest dziś naprawdę sporo. Jedyny problem to dobór odpowiedniego rozmiaru. Jeśli kupujesz za szeroki obwód, to taki stanik nie będzie leżał pewnie. Jeśli zaś masz idealnie dobrany biustonosz, to nie będzie się przekręcał i przemieszczał po odpięciu ramiączek.

Sukienka wiązana na szyi

Ona także wymaga stanika z odpinanymi ramiączkami, aby te nie wystawały po bokach, podczas gdy z założenia ramiona powinny być nagie i dobrze wyeksponowane. Możesz też założyć biustonosz ze specjalnymi sznureczkami, które wiąże się na szyi.

Sukienka z gołymi plecami

Tutaj masz do dyspozycji silikonowy stanik, który przylepia się do piersi, plecy pozostają wówczas gołe. Możesz też kupić biustonosz z obniżonym zapięciem. Istnieje także możliwość nabycia biustonosza z silikonowym, przeźroczystym zapięciem, które mniej się rzuca w oczy.

Sukienka z głębokim dekoltem

Musisz do niej wybrać głęboko wykrojony stanik. Na szczęście jest dużo takich biustonoszy.  Czasem wycięcie jest tak spore, że naprawdę nie widać łączenia między miseczkami. Biustonosze z niskim i cienkim mostkiem to prawdziwe wybawienie dla miłośniczek głębokich dekoltów.