Życie z alergią

Jak dobierać torebki?

Jak dobierać torebki

Torebka to ważny dodatek, który jest w stanie odmienić niejedną stylizację. Warto mieć w swojej szafie co najmniej kilka, aby móc dobrać je do okazji i kreacji. Jak dobierać torebki?

Kiedy lepiej zabrać mniejszą torebkę?

Torebki dobieramy w zależności do okoliczności. Gdy jedziesz do pracy, lepiej wybrać mniejszy model, ponieważ nie potrzebujesz dużo rzeczy, a dużo wygodniej będzie ci przewiesić torebkę przez ramię, aby w drodze z biura wstąpić na zakupy do supermarketu.  Nie ma nic gorszego, niż jechać na zakupy spożywcze, odzieżowe czy kosmetyczne, dzierżąc w dłoni wielką torbę formatu A4. Jest to bardzo niewygodne rozwiązanie. Nie powiesisz jej bowiem na ramieniu, cały czas musisz ją trzymać w dłoni, co hamuje twoją swobodę ruchu. Na dodatek noszenie ciężkiej torebki jest problematyczne, gdy po pracy jedziesz na obiad z przyjaciółką. Potem tylko boli cię ramię.

Kiedy sprawdzi się shopperka?

Dużą torebkę warto natomiast zabrać ze sobą w podróż do innego miasta, gdy zamierzamy tam nocować. Zmieści się w niej ubranie na zmianę oraz wszystkie niezbędne kosmetyki.

Jaki kolor torebki dobrać do swojego outfitu?

Torebki należy też dobierać kolorem do naszego stroju. Ubiór i dodatki nie powinny łączyć ze sobą więcej niż 3 pokrewne kolory. Jeśli sukienka jest czerwona, rajstopy i buty czarne, to możesz dobrać czerwoną lub czarną torebkę. Ewentualnie wprowadzić trzeci kolor, np. granat.

Postaw na spójność

Pamiętaj, aby zawsze dobierać torebkę w kolorze pokrewnym do stylizacji. Jeśli jest ona jasna, niech torebka będzie jasna. Masz na sobie różowe dodatki, możesz przełamać je błękitem lub podtrzymać zgodność kolorystyczną, przewieszając różową torebkę.  Z kolei do fioletowej kreacji warto dobrać fioletową lub czarną torebkę.

Pamiętaj, by do eleganckich sukienek nigdy nie dobierać torebek wykonanych z materiału, tylko z ekologicznej skóry. Takie materiałowe mają sportowy charakter. Unikaj też torebek, na których aż roi się od logo producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1