Życie z alergią

Jak dbać o włosy? 3 praktyczne metody, które możesz zastosować w domu

Jak dbać o włosy

Stan włosów zależy od wielu czynników, takich jak częstotliwość stylizacji, rodzaj kosmetyków do mycia i pielęgnacji, a nawet sposób mycia głowy i typ wykorzystywanej szczotki lub grzebienia. O tym, jak dbać o włosy, decyduje głównie ich stan oraz cel, do jakiego się dąży.

 

  1. Mycie włosów to podstawa
  2. Zagęszczanie włosów zacznij od olejowania
  3. Jak dbać o włosy? Uważaj, co jesz!

 

Dbanie o włosy wymaga zdobycie odpowiedniej wiedzy, określenia stanu włosów oraz zastosowania dopasowanych kosmetyków. Jednak zacząć trzeba od celu – może nim być, np. zwiększenie objętości fryzury, nadanie włosom blasku, ich zagęszczenie lub zwyczajnie – przywrócenie zdrowia.

 

Mycie włosów to podstawa

 

Mycie włosów to czynność pozornie bardzo prosta, tymczasem niewielu ludzi wie, jak robić to w sposób prawidłowy. Pierwszym błędem jest zbyt częste mycie – im częstsze, tym włosy bardziej przyzwyczajają się do szamponu i innych, stosowanych do mycia kosmetyków, co zaburza ich naturalną strukturę. Włosy warto myć maksymalnie 3 razy w tygodniu. Ważny jest również sposób mycia – powinien się ograniczyć do masowania skóry głowy opuszkami palców, dzięki czemu zostanie ona oczyszczona i poprawi się jej ukrwienie. Unikaj gorącej wody – działa niekorzystnie na łuski włosa, które otwierają się, co prowadzi do efektu wysuszonej, puszącej się fryzury.

 

Zagęszczanie włosów zacznij od olejowania

 

Częstym problemem u pań, szczególnie po ciąży, jest nadmierne wypadanie włosów, a co za tym idzie, ich znaczne przerzedzenie. Jeśli celem jest zagęszczanie włosów, warto rozważyć ich regularne olejowanie. To zabieg bardzo prosty, który każda kobieta może wykonać samodzielnie. Wystarczy zakupić odpowiedni olejek, dopasowany do rodzaju włosów, zaaplikować go na około 30 min na włosy, a na koniec dokładnie spłukać. Olejek można nałożyć bezpośrednio na włosy lub dodać go do ulubionej odżywki. Na wypadające włosy doskonale działa także wcierka z kozieradki. Należy ją wcierać w skórę głowy 3 lub 4 razy w tygodniu przez okres trzech miesięcy.

 

Jak dbać o włosy? Uważaj, co jesz!

Stan włosów, podobnie jak stan skóry, zależny jest w dużej mierze od diety, czyli ilości i jakości składników odżywczych, które każdy z nas dostarcza codziennie do organizmu. Zastanawiając się, jak dbać o włosy, nie kupuj kolejnych kosmetyków, ale zweryfikuj swoją dietę. Powinna być ona bogata w cynk, aminokwasy siarkowe, krzem, magnez, żelazo i nienasycone kwasy tłuszczowe. Te związki znajdują się w produktach powszechnie dostępnych w sklepach, wystarczy więc wprowadzić je do swojej diety, aby już po kilku tygodniach zauważyć różnicę w stanie swoich włosów.

Materiał partnera

Komentarze (6)

darita

2 lata temu

Ja myję włosy co dwa dni, wszystko jest z nimi okej. Niemniej mogłabym myć je dwa razy w tygodniu, gdyby wszyscy nie obsmradzali mnie na mieście papierosami;/

izabelka

2 lata temu

Muszę zacząć olejować włosy, skoro ten zabieg przyczynia się do ich zagęszczenia:)

marciana

2 lata temu

Ja zawsze dbam o zbilansowaną dietę dla dobra mojego organizmu.

patrycja

2 lata temu

Ja zawsze staram się jeść orzechy, pestki dyni oraz słonecznika oraz jaja, aby mieć zdrowe włosy. Do tego oczywiście owoce i warzywa.

florida

2 lata temu

Też uważam, że bez zdrowej diety zdrowe włosy nie wyrosną.

aretha

2 lata temu

Też uważam, że najważniejsza jest zdrowa dieta. Gdy od środka coś nie działa prawidłowo, to żaden kosmetyk nie pomoże.

Zostaw komentarz