Ciąża i dziecko

Jak dbać o delikatne włosy dziecka?

Jak dbać o delikatne włosy dziecka

Dzieci mają inne włosy niż osoby dorosłe. Często przypominają one delikatny meszek, niezwykle podatny na uszkodzenia. W związku z tym trzeba nauczyć się postępować z nimi. Jak dbać o delikatne włosy dziecka?

Delikatny szampon dla dzieci

Szampon dla dorosłych zawiera silne substancje myjące takie jak SLS i SLES. Oczyszczają one włosy i skórę głowy z nadmiaru łoju oraz preparatów do stylizacji włosów na bazie silikonów. Delikatna skóra głowy dziecka nie produkuje łoju. Ponadto SLS i SLES mogą uszkadzać naturalną barierę hydrolipidową skóry dziecka, wywołując tym samym silne podrażnienia. Kup w drogerii specjalny delikatny szampon dla dzieci. Zawiera on łagodne środki myjące, które z pewnością nie zaszkodzą maluszkowi.

Przygotuj włosy do szczotkowania

Zanim przystąpisz do szczotkowania, uporaj się z kołtunami. Dzieci są bardzo aktywne, lubią robić przewroty na dywaniku, w rezultacie często plączą swoje włoski. Jeśli nie spryskasz je odżywką w sprayu ułatwiającą rozczesywanie, możesz dziecku wyrwać włoski i tym samym zadać mu niepotrzebny ból.

Zakładaj czapeczkę w słoneczne dni

Chroń delikatne włoski dziecka przed negatywnym wpływem promieniowania UV. W tym celu zakładaj mu czapeczkę w słoneczne dni. Uchroni ona też skórę głowy maluszka przed poparzeniem słonecznym.

Suszarka to ostateczność

Owszem, czasem trzeba dziecku szybko wysuszyć włoski, bo jedziecie do babci lub w domu szwankuje centralne ogrzewanie i nie chcecie, aby maluszek się przeziębił. Ale jeśli nie ma takiej konieczności, zrezygnuj z jej użycia. Włoski dziecka są bardzo delikatne i przez to podatne na zniszczenie wskutek oddziaływania wysokiej temperatury. Na dodatek suszarka może poparzyć delikatną skórę głowy dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *