Alergie skórne

Jak często korzystać ze szczoteczek sonicznych?

Szczoteczki soniczne cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Nic dziwnego, zapewniają bowiem dogłębne oczyszczenie twarzy i tym samym chronią cerę przed wysypem niedoskonałości, które odbierają jej urok. Ponadto zapewniają relaksujący masaż, który stymuluje syntezę kolagenu. Jak często korzystać ze szczoteczek sonicznych

Szczoteczki soniczne cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Nic dziwnego, zapewniają bowiem dogłębne oczyszczenie twarzy i tym samym chronią cerę przed wysypem niedoskonałości, które odbierają jej urok. Ponadto zapewniają relaksujący masaż, który stymuluje syntezę kolagenu. Jak często korzystać ze szczoteczek sonicznych?

Czy szczoteczki soniczne nadają się do codziennego stosowania?

Teoretycznie szczoteczki soniczne nadają się do codziennego stosowania. Tak zapewniają ich producenci oraz vlogerki urodowe, które miały okazję testować tego typu urządzenia. Rzeczywiście szczoteczki soniczne dają wspaniałe rezultaty, które zachęcają do regularnego stosowania.

Szczoteczka soniczna zastępuje peeling mechaniczny

Niestety, tego typu urządzeń nie powinno stosować się codziennie. Wypustki ze szczoteczek sonicznych działają bowiem jak peeling mechaniczny. Doskonale oczyszczają pory, ale przecież na co dzień nie wolno wykonywać peelingu, bo zniszczymy sobie cerę. Za mocno ją złuszczymy, przez co stanie się wrażliwa i podatna na uszkodzenia mechaniczne. Może sprawiać też wrażenie przesuszonej i zniszczonej. A przecież nie o to nam chodzi.

Jak często korzystać ze szczoteczek sonicznych?

Rozwiązanie jak zwykle znajduje się pośrodku. Szczoteczki soniczne należy stosować tak jak peeling mechaniczny, czyli 2 razy w tygodniu. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ oszczędzamy na zakupie scrubu do twarzy. Ponadto nie zanieczyszczamy środowiska, w spływie nie lądują drobinki z peelingu, które nie zawsze podlegają biodegradacji. Oczyszczalnie ścieków mają problem z usuwaniem korundu i innych mikrocząsteczek.

Szczoteczki soniczne to świetne rozwiązanie i niewątpliwie warto w nie zainwestować, aby móc cieszyć się gładką skórą i zapewnić twarzy masaż zapobiegający powstawaniu zmarszczek.  Efekt będzie równie spektakularny, gdy będziesz stosować szczoteczkę soniczną dwa razy w tygodniu. Naprawdę przy takim stosowaniu stan cery nie ulegnie pogorszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *