Życie z alergią

Jak będą wyglądały wakacje w tym roku?

Jak będą wyglądały wakacje w tym roku

Wakacje to coś, na co czekamy przez cały rok i odkładamy na ten cel pieniądze. Pod ich kątem planujemy urlop w pracy. Próbujemy się zgrać ze swoim partnerem i spędzić wspólnie czas w nowym otoczeniu. Jak będą wyglądały wakacje w tym roku?

Francuzi nie wyjadą na zagraniczne wczasy

Ze względu na pandemię koronawirusa musimy się liczyć z tym, że wakacje w tradycyjnym wymiarze nie będą miały miejsca. Premier Francji już zapowiedział, że jego rodacy mogą zapomnieć o zagranicznych wczasach. W najbliższych dniach poda, czy Francuzi będą mogli wypoczywać we własnych kurortach na południu kraju.

W Polsce prawdopodobnie będzie można wypoczywać w miejscowościach turystycznych

W Polsce sytuacja także nie będzie przypominała tej sprzed wybuchu pandemii. Możemy zapomnieć o beztroskich wakacjach. Możliwe, że wzorem Francji zrezygnujemy z zagranicznych wycieczek, aby lepiej opanować koronawirusa. Wiele jednak wskazuje na to, że nasz rząd będzie wspierał rodzimą turystykę.  Hotele są już otwarte od 4 maja. Niebawem zapewne dołączą do nich restauracje. Po plażach można spacerować. Pytanie, czy będzie można się na nich opalać i kąpać w morzu. Czy w wielkich miastach otwarte zostaną baseny i kąpieliska. Jeśli tak, to zapewne będziemy musieli zachować reżim sanitarny. Przebywać z dala od siebie na plaży oraz w wodzie. Na basenie jeden problem zostaje wyeliminowany, chodzi o czystość samej wody. Jest bowiem ona silnie chlorowana i ozonowana.  Jak rozwiążą ten problem w jeziorach? Tego nie wiemy.

Czy na czas wakacji będziemy mogli zrezygnować z maseczek?

Nie wiadomo też, czy do lata zostanie zdjęty obowiązek zakrywania ust oraz nosa w miejscach publicznych.  Z drugiej strony trudno wyobrazić sobie, abyśmy mieli opalać się w maseczce na twarzy lub pływać w przyłbicy. W upalne dni ciężko będzie w ogóle zakrywać twarz.

Tradycyjne kolonie dla dzieci się nie odbędą

Minister zdrowia zapowiedział już jakiś czas temu, że możemy zapomnieć o tradycyjnych koloniach dla dzieci. Możliwe, że wszelkie formy zorganizowanego wypoczynku będą zakazane. Będzie można pojechać nad morze z najbliższymi i zatrzymać się w pensjonacie, gdzie będą obowiązywały nowe zasady sanitarne zbliżone do tych, które funkcjonują obecnie. Właściciele hoteli muszą zapewnić strefę wejścia i wyjścia, dostarczać posiłki do pokoju gości, często dezynfekować wszystkie powierzchnie. W hotelach i pensjonatach nie możemy przebywać we wspólnej przestrzeni, tylko w swoich pokojach.

Upały będą sprzyjały wygasaniu epidemii

Jedno jest pewne, tegoroczne wakacje na pewno będą inne niż pozostałe. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli wypocząć. Istnieje bowiem spora szansa, że wraz z upałami epidemia zacznie wygasać i będziemy mogli zrezygnować chociażby z maseczek na świeżym powietrzu. Uwolnione zostaną także baseny, ale będzie na nich obowiązywał limit miejsc.  Zawsze możemy też wybrać aktywny wypoczynek w górach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1 2