Seks alergika

Impotencja partnera – jak sobie z nią poradzić?

Impotencja partnera

Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels

Wychowywanie dzieci, praca zawodowa, domowe obowiązki, spotkania z rodziną – wszystko to zabiera nam mnóstwo czasu i sprawia, że seksualność schodzi na dalszy plan. Tymczasem nie należy z niej rezygnować. Udane życie seksualne niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Co jedna począć, gdy seks uniemożliwia impotencja partnera? Jak sobie z nią poradzić?

Spis treści:

  1. Seks w dojrzałym wieku a impotencja partnera
  2. Poranna pobudka na seks
  3. Dlaczego problemy z potencją dotykają też młodszych mężczyzn?
  4. Co na problemy ze wzwodem?
  5. Naturalne sposoby na problemy z erekcją
  6. Tabletki na erekcję – kiedy warto po nie sięgnąć?

Seks w dojrzałym wieku a impotencja partnera

Seks w dojrzałym wieku niesie ze sobą pewne komplikacje. Nie oznacza to jednak, iż należy z niego rezygnować. W końcu erotyczne igraszki obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko zawału i dobroczynnie wpływają na nastrój. Niestety, seks dojrzałych mężczyzn często utrudniają problemy z erekcją. W tym przypadku impotencja partnera zazwyczaj jest ściśle powiązana ze spadkiem testosteronu. Stężenie tego hormonu obniża się wraz z wiekiem mężczyzny.  Ponadto seks w dojrzałym wieku utrudniają także choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, otyłość czy nadciśnienie tętnicze.

Poranna pobudka na seks

Specjaliści zalecają, aby problemy z erekcją rozwiązać, uprawiając seks z samego rana. Wówczas stężenie testosteronu w organizmie mężczyzny jest najwyższe. Przyzwyczailiśmy się do erotycznych igraszek wieczorem, ponieważ te pełnią także funkcję odstresowującą i ułatwiają nam zasypianie. Warto jednak zmodyfikować swój rozkład dnia. Poranna pobudka na seks może wpłynąć pozytywnie na nasz nastrój i podejście do pracy. Osoby, które regularnie stawiają na erotyczne igraszki, mniej się denerwują i złoszczą. Zarówno w pracy, jak i w codziennym życiu łatwiej jest im zachować spokój.

Dlaczego problemy z potencją dotykają też młodszych mężczyzn?

Impotencja partnera to nie tylko problem par, w których mężczyzna ukończył 60. rok życia.  Niestety, także młody kochanek może cierpieć na problemy z erekcją. Winowajców jest całkiem sporo. Kluczową rolę odgrywa jednak stres. Młodzi mężczyźni często koncentrują się na karierze zawodowej. Niestety, w pracy nie brakuje stresujących momentów. Przyczyny problemów z erekcją obejmują także używki, w tym palenie papierosów i picie alkoholu, sięganie po napoje energetyzujące oraz złą dietę. Gdy na talerzu mężczyzny przeważają cukry proste  oraz produkty wysoko przetworzone, niezależnie od jego wieku, mogą pojawić się problemy ze wzwodem. Należy także uczulić wszystkich na wspomaganie przyrostu masy mięśniowej. Młodzi mężczyźni często pracują nad sylwetką pod fachowym okiem trenera. Niestety, efekty nie zawsze ich zadowalają. Aby przyspieszyć przyrost masy mięśniowej, sięgają po różnego rodzaju preparaty. Niektóre z nich zaburzają gospodarkę hormonalną i prowadzą do spadku syntezy testosteronu. Niedobór tego hormonu płciowego nie tylko obniża libido, ale też powoduje problemy z erekcją.

Co na problemy ze wzwodem?

Na szczęście impotencja partnera zazwyczaj ma charakter przejściowy. Jeśli problemy ze wzwodem występują od pewnego czasu, warto wykonać kompleksowe badania. Potwierdzą one lub wykluczą choroby przewlekłe takie jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Znając przyczynę problemów z erekcją, można wdrożyć odpowiednie leczenie, czego efektem będzie przywrócenie sprawności seksualnej.  Dieta na wzmocnienie erekcji powinna opierać się na owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych oraz chudym mięsie i nabiale. Stawiamy w niej na białko i tłuszcze, unikamy cukrów prostych oraz produktów wysoko przetworzonych. W przypadku diety na wzmocnienie erekcji dużo dobrego może przynieść konsumpcja zielonych warzyw oraz pestek słonecznika.

Naturalne sposoby na problemy z erekcją

Wykazano, iż regularna aktywność fizyczna, oczywiście o umiarkowanym stopniu, wpływa dobroczynnie na gospodarkę hormonalną, co z kolei może zwalczyć impotencję partnera.  Ważne także jest to, aby mężczyzna, który skarży się na problemy ze wzwodem, znalazł sobie hobby, które zastąpi mu używki. Przyczyną, dla której często sięgamy po piwo czy wódkę, jest nuda.  Na problemy z erekcją pomóc może także zwolnienie tempa życia. Oczywiście, nie namawiamy tutaj do rezygnacji z pracy. Może jednak warto zastanowić się, czy warto brać na swoje barki aż tyle obowiązków. Impotencja partnera często nawet nie wynika tyle z liczby zadań do wykonania, co ze stresu. Zmiana nastawienia może zdziałać wiele dobrego.

Tabletki na erekcję – kiedy warto po nie sięgnąć?

Brak erekcji często bywa traktowany  jako powód do wstydu. W rezultacie mężczyźni wstydzą się zakupić w aptece tabletki na erekcję. Tymczasem lek zawierający sildenafil jest stosunkowo dobrze przebadany i bezpieczny. Stosowany zgodnie z zaleceniami producenta potrafi zdziałać wiele dobrego dla sprawności seksualnej mężczyzny. Tabletki na erekcję stanowią dostępny od ręki środek na potencję. Obecnie można je kupić bez recepty.